Adobe Photoshop CS6 İle Gelen Yenilikler – CS6 Özellikleri

Dünyanın en iyi dijital fotoğraf ve görsel düzenleme yazılımı kabul edilen Adobe Photoshop, uzun bir aradan sonra birbirinden güzel özellikler ile yeniden fotoğraf dünyasında yerini aldı. Her yeni sürümünde birçok özellikle karşımıza çıkan Photoshop’un CS6 sürümü de dopdolu. Adobe yeni özelliklerin yanında CS6’da kullanım kolaylığına ve özellikle performanslı çalışmasına önem vermiş.

Elinizde lisanslı bir CS5 sürümü varsa “317 TL” ücret ile CS6 sürümüne geçiş yapabiliyorsunuz. Eğer Photoshop CS6 sürümünü yeni satın almak istiyorsanız “1.110 TL” gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor. Şimdi kısaca Adobe Photoshop CS6 sürümünü getirdiği yeniliklere birlikte bakalım.

Adobe Photoshop CS6 İle Gelen Yenilikler

1. Yeni Arayüz

Yeni Adobe Photoshop CS6 sürümü ile artık 4 farklı arayüz rengine sahip oluyoruz. Betayı kullanan profesyoneller siyah sürümün çok iyi olduğunu söylüyorlar. Çalışmalar sırasında  tasarımcıya ya da fotoğraf işleyen kişiye daha fazla odaklanma imkanı sağlıyormuş.

2. Yeni Katman (Layer) Paneli

Yeni CS6 sürümü ile “Layer (Katman)” panelinde de bazı değişiklikler yapılmış. Özellikle her katmana ayrı renk verebilmek çok katmanlı çalışmalarda oldukça  faydalı olacaktır. Artık katman arama özelliklerini kullanarak gereken katmanı kolayca bulabilirsiniz.

3. Yeni “Mercury Grafik Motoru” 

CS6 ile artık Photoshop bilgisayarlarımızda daha hızlı ve seri çalışacak. Uzun zamandır geliştirilen “Mercury Grafik Motoru” video’da görebileceğiniz gibi bizlere çok daha iyi bir performans sunuyor . Yeni Adobe Mercury Graphics Engine çözümüyle sunulan benzersiz hız ve hızlı yanıt verme performansı ile çalışmalarınızda akıcılığı yakalayın.

4. Yeni “Arka Plan” Kayıt Özelliği 

Yeni CS6 sürüm ile artık çalışmalarımız sırasında arka planda dosya kaydı da yapabiliyoruz.Yani aynı anda hem fotoğrafı işleme hem de kaydetme işlemi yapabiliyoruz.

5. Yeni Taşıma Özellikleri

Yeni CS6 sürümü birçok gelişmiş taşıma aracıyla geliyor. “Content-Aware Move ve Patch” isimli araçlar sayesinde fotoğraflarımızdan saniyeler içinde istenmeyen objeleri çıkarabiliyoruz.


6. Yeni Video Düzenleme Özelliği

Yeni CS6 sürümü ile video düzenleme özelliklerini iyice geliştirmiş ve yeni özellikler eklemiş durumda.


http://youtu.be/uQiveXnUZlM&lt

7. Yeni 3 Boyutlu Özellikler

Yeni CS6 sürümü ile photoshop içerisinde 3 boyutlu tasarımlar ve düzenlemeler yapmak artık çok daha ayrıntılı ve kolay.

8. Yeni “Camera Raw 7”

Yeni CS6 sürümü ile fotoğrafçıların vazgeçilmezlerinden olan “Camera Raw” programı 7. sürümüne ulaşıyor. Artık birçok yenilik bizleri bekliyor.

9. Yeni Geniş Açı Lens Özellikleri

Yeni CS6 sürümü ile geniş açı lenslerde meydana gelen “Distortion” sorunları düzeltmek oldukça kolaylaştırılmış. Ayrıca Photoshop hemen hemen piyasadaki bütün lensleri tanıyabiliyor.

10. Yeni “Blur” Özellikleri

Yeni CS6 sürüm ile blur efekti vermekte çok kolaylaşmış. CS6 içerisine birçok farklı blur çeşidi eklenmiş.

11. Yeni Filtre “Yağlı Boya”

Yeni CS6 sürüm ile harika bir yağlı boya filtresine kavuşmuş bulunuyorsunuz. Güzel sonuçlar verdiği aşağıdaki video’dan da görüldüğü gibi ortada.

12. Yeni “Crop (Kesme)” Özellikleri

Yeni CS6 sürümü ile fotoğraf severlerin en çok kullandığı photoshop özelliklerinden olan “Crop Tool” geliştirilmiş, yeni ve kullanışlı özellikler eklenmiş.

13. Yeni “Perspektif Düzeltme” Özellikleri

Yeni CS6 sürümü ile gene fotoğraf severlerin çok kullandıkları özelliklerden birisi olan “Perspektif Düzeltme” özelliği geliştirilmiş ve yeni özellikler eklenmiş.

14. Yeni “Cilt Tonu” Belirleme Özellikleri

Yeni CS6 sürümü ile çektiğiniz portrelerdeki cilt tonlarını değiştirmek artık çok daha kolay.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

Bir yorum var“Adobe Photoshop CS6 İle Gelen Yenilikler – CS6 Özellikleri

  1. Avatar for Can Tuncer

    Serdar Cülük

    teşekkürler 🙂

Cevap Yazın