Adobe Photoshop Lightroom 5 ve Camera Raw 8.1 Duyuruldu

Adobe, popüler fotoğraf düzenleme programı Lightroom’un yeni sürümü Lightroom 5’i resmi olarak duyurdu. Adobe Photoshop  Lightroom 5 fotoğraf düzenleme yazılımı Mac OS X ve Windows için duyurulurken tek başına veya Adobe Creative Cloud’un bir parçası olarak kullanılabilecek.

Lightroom 5 beraberinde yeni fotoğraf makineleri ve lensler için sunduğu destek ile gelirken, Nikon’un yeni ürünlerinin de desteklenen kameralar, lensler listesinde olduğunu görebiliyoruz. Nikon AF-S Nikkor 80-400 mm f/4.5-5.6G ED VR lensin yanısıra Coolpix A ve Coolpix P330 modellerinin desteklenen modeller arasında olduğunu söyleyebiliriz.

Adobe Photoshop Lightroom 5 fiyatlaması ise ilk defa satın alıp kullanacaklar için 149$, mevcut kullanıcı olup yükseltme yapmak isteyenler için ise 79$ gibi şekilleniyor. Lightroom 5 ile gelen değişikliklere aşağıdaki linkten bakılabilir.

Adobe Photoshop Lightroom 5 ve Camera Raw 8.1 Duyuruldu

Adobe-Lightroom-5

Adobe Photoshop Lightroom 5 ile beraber duyurulan Adobe CS6 için Camera RAW 8.1 yazılımı da duyuruldu. Camera RAW 8.1 yedi yeni kamera desteği sunuyor. Bunlar Hasselblad H5D-60, Olympus E-P5 ve E-PL6, Phase One IQ260, Ricoh GR, Panasonic G6 ve LF1.


Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

%d blogcu bunu beğendi: