Android Telefonlar İçin Light-Meter

Daha önceki bir yazımızda sizler ile iOS için Light Meter uygulamalarını Ersin arkadaşımız sizler ile paylaşmıştı. Bir Android kullanıcısı olarak Android market veya www.androidzoom.com adresinde bulabileceginiz birkaç uygulamadan bahsedeceğim. Fotopedi olarak biz sizler ile paylaşıyoruz. Artık seçim size kalmış…..

Light Meter

Diyafram, enstantane ve ISO modları
Manuel (Sunny 16) Pozlama Hesap Makinesi
EV ayar seçenekleri (Filtreler ve Kalibrasyon)
Kolay okunur görüntüler
Kilit Okuma
Sık Güncellemeler
Kullanıcı kılavuzu

Photog’s Exposure Calc

Sunny-Sixteen hesaplayıcısı, manuel pozlama ayarları için pozlamayı hesaplamak için hem dijital ve film kamera kullanıcılarına destek oluyor.

Kullanıcılar ISO, Shutter Hızı ve Diyafram yanı sıra EV kompansasyonunu değiştirebilirsiniz.

beeCam LightMeter

Bu uygulama, objenin veya konunun yansıtma etkisi gerek kalmadan ölçebilirsiniz.  (Ölçüm doğruluğu telefonunuzun sensör bağlıdır.) Bu uygulama da aynı zamanda f-stop ya da enstantane hızı elle girilen aydınlık veya EV kullanarak hesaplayabilirsiniz.

Aşağıdaki modellerde  kullanıcının incelemesi ve onayı mevcutur.

Nexus S, Nexus One, REGZA-Telefon IS04,  HTC EVO, HTC Wildfire, Motorola Droid 2 Global,  S2 Samsung Galaxy (SC-02C), Samsung Galaxy Tab (SC-01C), LYNX 3D SH-03C

Aşağıdaki modellerde  kullanıcının incelemesi ve onayı ne yazıkki mevcut değildir.

HTC Legend, HTC Desire, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy S2?, Samsung Galaxy Ace, Motorola Milestone, Milestone2, Motorola CLIQ, Xperia akro, Xperia Arc, Xperia SO-01B, myTouch slayt, SHARP IS01, LG P500

Aşağıdaki linkten talimatlara göz atabilirsiniz.

beeCam Light Meter

Ölçüm prosedürü için uygulama programı başlatın. Ekranda, “START” düğmesine dokunun.

  •  Smartphone ikonunun önüne koymak.
  • “DUR” düğmesine dokunun.
  • ISO hassasiyeti ayarlandığında, “ISO” düğmesine dokunun.   ISO ayar ekranı görüntülenir. Lütfen ISO hassasiyeti seçin.
  • [Diyafram önceliği]  Shutter hızını hesaplamak için, “F” düğmesine dokunun.

F değerleri bir  ekran da görüntülenir. F değeri seçiniz. F değeri hesaplamak için, “T” butonuna basın.Deklanşör hızları ekranda  görüntülenir. Lütfen deklanşör hızını seçin.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın