DxOMark, Nikon Coolpix P7700 için Test Sonuçlarını Açıkladı

Her türlü dijital fotoğraf makinesi ve lenslerin testlerini gerçekleştirerek karşılaştırmasını yapan popüler site DxOMark, Nikon’un dijital kompakt fotoğraf makinesi Nikon Coolpix P7700 için test sonuçlarını yayınladı.

Nikon’un performans serisinin en tepesinde bulunan bu Coolpix modeli için yapılan testte alınan sonuçlar oldukça iyi gözüküyor. Nikon Coolpix P7700 dijital kompakt fotoğraf makinesi skor olarak 53 puan alırken, beraber teste tabi tutulduğu Canon Powershot G15 ve Nikon Coolpix P7100 modellerini geride bırakmış. Diğer taraftan test sonuçlarına göre üst sınıf 194 kompakt fotoğraf makinesi arasında 33. sırayı almış.

DxOMark’ın test sonuçlarına istinaden Nikon Coolpix P7700 için yorumu “amatör sınıftaki ciddi fotoğrafçılar için her gün elinde bulundurabilecekleri bir kamera olarak tasarlanmış ve iyi sonuçlar sunan bir kompakt fotoğraf makinesi” şeklinde oluşuyor.

Nikon-Coolpix-P7700-DxOMark-test

Nikon divides its cameras into a number of different categories: DSLR, Nikon 1 (their compact system cameras) and Coolpix, its compact range. Coolpix is further divided: All Weather, Life, Style and Performance. The Coolpix P7700 is at the top of the Performance division, which is in turn the top of the Coolpix Division. That is to say that this is, for Nikon, the best compact they make. This is a camera that has been designed around a wish-list of all the things that a photographer or a serious amateur would want on an everyday camera and Nikon have delivered something really good.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın