Fotoğrafları Yeniden Boyutlandırmak

4. Photoshop Lightroom

Daha çok profesyonel kullanıcıların kullandığı “Photoshop Lightroom” ‘un özelliklerini böyle bir konuda anlatmakla bitiremeyiz. Ne kadar başarılı bir program olduğu fotoğrafçılar arasından ne kadar çok yaygın olduğu bilinen bir gerçektir. Bu nedenle ana konumuz olan boyutlandırma işleminin Lightroom üzerinden nasıl yapılacağını açıklayarak yazımıza devam edeiliriz. Öncelikle Photoshop Lightroom ‘u buradan indirebilirsiniz. Programın Türkçe dil desteği bulunmadığı gibi ücretli bir program olduğunu 30 günlük deneme sürümünü kullanabileceğinizi vurgulamamız gerekir. Kurulum işleminden sonra boyutlandıracağımız fotoğrafı açıyoruz. Üstten”File” menüsü altından “Export” seçeneğini açıyoruz. Karşımıza aşağıdaki şekilde ekran açılacaktır.

Açılan ekranda öncelikle “Export To” alanında değişiklik yaptığımız fotoğrafımızın yani kopyamızın kaydedileceği yeri seçiyoruz. Ardından aşağıda bulunan  “Image Sizing” alanında “Resize to Fit” alanını işaretleyip istediğimiz genişlik ve yükseklik değerlerini girip “Export” butonuna basıyor ve boyutlandırma işlemini tamamlıyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

4 comments on “Fotoğrafları Yeniden Boyutlandırmak

  1. Nikon’un View NX2 yazılımı dururken İrfan programından bahsetmek bence hoş değil.
    http://nikonasia-en.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/162/theme/tr#ViewNX2
    sitesinden Nikon View NX2 yazılımını edinebilirsiniz.

  2. Avatar for İlker Laçalar

    Alper Orus

    Belirtmek gerekirse bu yazı 6 sayfa ve sadece irfanview programından bahsetmiyor. Fotoğrafları basit bir şekilde yeniden boyutlandırmak isteyen birisi için bilgisayarında olabilecek en hızlı uygulama irfanview programıdır.

Cevap Yazın