Hakkında

Fotopedi.Org internet sitesi fotografa başlayan herkesin, fotoğrafçılık, fotoğraf çekim teknikleri ve terimleri gibi temel bilgileri edinebileceği ve aynı zamanda DSLR, aynasız ve kompakt fotoğraf makineleri ile çekilmiş fotoğrafları son kullanıcı ile buluşturan bilgi paylaşım amaçlı fotoğraf topluluğudur.

Diğer taraftan Canon, Nikon, Sony, Fujifilm gövdeler, kompakt ve aynasız fotoğraf makineleri, lenslerin özellikleri, aksesuar fiyatları gibi ekipman odaklı konularda ürün tanıtımı, karşılaştırma ve inceleme yazılarıyla okuyucularını DSLR fotoğraf makineleri ve lens markaları açısından bilgilendirmektedir.

Türkiye’de Fotoğrafçılık ile ilgili bir topluluk oluşturmayı hedefleyerek yola çıkmış bir fotoğraf sitesi olan Fotopedi’nin bugün itibariyle birçok farklı fotoğraf makinesi ve objektif modeli üzerine çeşitli yazıların bulunabildiği ürün yelpazesi geniş bir veritabanı mevcuttur.

Fotopedi Fotoğraf Bilgi ve Paylaşım Platformu Hakkında

Kimdir?

Fotopedi’nin sürekliliğini sağlayan, tasarımını ve içeriğini oluşturan Alper Orus, başta fotoğraf makinesi haberleri olmak üzere fotoğrafçılık dünyasından birçok farklı kaynaktan edinilmiş bilgileri Türkçe olarak okuyucularına ulaştırmaktadır.

Türk Nikon Fotoğraf Bilgi ve Paylaşım Platformu Hakkında

Hedeflenmiş Okuyucu

Fotoğraf dünyasındaki gelişmeleri en yakın şekilde takip etmek, belki de kullandığınız dijital fotoğraf makinesini tanımak için öncelikle kullanıcı olarak kendimizi eğitmemiz gerektiğini düşünüyorum.

Bu bağlamda İngilizce ağırlıklı kaynaklardan yaptığımız çeviriler ve fotoğraf eğitiminizi destekleyecek makaleler ile fotoğrafçılık tecrübenize artı değerler katmaya çalışıyorum. Dijital fotoğraf makinesi kullanım detayları ile edindiğim bilgileri aktarırken, Fotoğraf Kulübü facebook grubu üzerinde de bu konuları tartışmak için samimi bir platform oluşturdum.

Amacım fotoğraf dünyasına kalıcı ve özgün makaleler ile hizmet verirken, takipçilerimizi hem bilgilendirip hem de her alanda karşılıklı paylaşımda bulunmaktır. Bu paylaşımların sonucu yaklaşık 25,000 kullanıcı ile etkileşimde bulunan Facebook sayfası, 2,000 kişiye bildirimde bulunan Twitter hesabı ve her gün 3,000 kişiye e-posta ile ulaşan günlük bülteni mevcutttur. Şimdi bu platformların detaylarına bakalım.

Altyapı

İnternet sitesinin altyapısal olarak içeriği gururla WordPress kullanılarak hazırlanmıştır. WordPress üzerine Underscores kullanılarak inşa edilen ve sunduğu HTML5 desteği ile Bootstrap framework esas alınmıştır.

Işığınız bol diyaframınız açık olsun! Sorularınız varsa burada yer alan İletişim Formu‘nu doldurup bana ulaşabilirsiniz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın