iPad 3, 5MP Kamera ile Duyuruldu

Apple dün merakla beklenen iPad 3 tanıtımını yaptı. Türk Nikon‘da nerden çıktı iPad 3 diyenleriniz çıkabilir. Hemen kısa bir açıklama yapalım. Telefonlar ve tablet bilgisayarlar o kadar çok hayatımızın bir parçası olmaya başladılar ki günlük kullanımda bu aletlerin kameralarıyla çok kaliteli fotoğraflar/videolar çekebilmek ve bu fotoğrafları anında sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilmek cihazları seçerken çok önemli bir kriter haline geldi. Hatta Nokia, son olarak 41 MP’lik akıllı telefonu 808’i duyurarak tüm gözleri üzerine çevirmeyi başardı ve sektörde çitayı yükseltti. Bu nedenle çok kısada iPad 3‘ün sadece kamera özelliklerine almak isteyenler için faydalı olacağını düşünerek değinmek istiyoruz.

Apple, iPad 3’ü 9.7 inç boyut, 2048 × 1536 ekran çözünürlüğünün yanı sıra 5MP kamera ile sunuyor. Peki 5 MP’lik bu kamera’nın arkasında yatan özellikler nelerdir?

  • 5 element, hibrid infrared filtre f/2.4 objektif
  • Otofokus (odaklanma için ekrana dokunun)
  • Yüz algılama (sadece fotoğraflar çekerken)
  • HD 1080p, 30 fps video kaydı
  • Video sabitleme
  • Geo tagging (Çektiğiniz resimlerin o anki bulunduğu koordinatlarını size veren bir özelliktir)
  • 2048×1536 piksel çözünürlüğe sahip 9.7-inçlik arkadan aydınlatmalı LED ekran(Inç başına 264 piksel çözünürlük)

iPad 3 ile çekilmiş bazı örnek görüntüleri buradan izleyebilirsiniz. iPad 3 hakkında daha fazla bilgiye Murekkep.Org üzerindeki Yeni iPad – Apple iPad 3 Özellikleri ve Fiyatı ulaşabilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

3 comments on “iPad 3, 5MP Kamera ile Duyuruldu

  1. Ben İPad sahibiyim ve kamerası çok harika

Cevap Yazın