Ken Rockwell Nikon D5100 Rehberi

Bilenler bilir Ken Rockwell popüler kameralar ve fotoğraf ekipmanları üzerine bizi sürekli olarak bilgilendirmektedir. Bir fotoğraf makinesi ya da lens tanıtımı aradığımızda onun yalın anlatımı ile karşılaşırız. Ken Rockwell bu yüzden Dünya genelinde güvenilir bir kaynak olmuştur.

Nikon D5100 Rehberi iPhone Uygulaması

Ken Rockwell’in yapmış olduğu bu ekipman ya da fotoğraf makinesi tanıtımları, iPhone uygulaması olarak da erişilebiliyor. Yakın zamanda incelemesini aktardığımız Nikon D5100 inceleme yazısının Nikon D5100 kullanıcı rehberi (D5100 Guide) şeklindeki versiyonu iPhone App Store üzerinden indirilebilir.

İngilizce olarak sunulan rehberin görsel olarak yönlendirmesi Nikon D5100 kullanmak isteyenler için oldukça anlaşılır şekilde tasarlanmış. Nikon D5100 temel ayarlarını yönetmek ve tavsiye edilen ayarların belirli durumlar için nasıl olması gerektiği aktarılmış.

Fotoğraf çekim teknikleri olarak hangi mod ile Nikon D5100 kontrollerini nasıl yapabilirsiniz. Nikon D5100 menü içeriğinde kaybolmamanız için tanımlarıyla menü açıklamaları getirilmiş. Son olarak Nikon D5100 fotoğraf makineniz ile kullanabileceğiniz tavsiye edilen ekipmanlar bölümü, ilgili uygulama içerisinde sunuluyor.

Nikon D5100 kullanan ve web üzerinde İngilizce olarak Ken Rockwell’in Nikon D5100 rehberini takip edenlerin, mobil olarak yanlarında taşıyabilecekleri güzel bir iPhone uygulaması Nikon D5100 Guide.

Nikon D5100 için Türkçe kullanım kılavuzunu Kullanım Kılavuzları yazımızda bulabilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

3 comments on “Ken Rockwell Nikon D5100 Rehberi

 1. Android severden iphone yazısı görmek çok güzel…. ellerine sağlık.

 2. Avatar for Alper Orus

  Beysan TAŞCI

  Benim telefonum windows 6.5 işletim sistemine sahip.Bu işletim sistemi için de mevcut mu acaba? Mevcutsa nasıl indirebileceğimiz konusunda yardımcı olursanız çok sevinirim, çünkü alalı 2 ay olmasına rağmen halen çamur gibi fotolar çekmekteyim.:-))

  • Merhabalar,

   Ken Rockwell tarafından hazırlanmış olan rehber bir iPhone uygulaması olduğundan maalesef Windows 6.5 işletim sisteminde çalışmamaktadır. Ancak elinizdeki telefon normal bir windows yüklü bilgisayar gibi çalıştığından aşağıdaki linkte sunduğumuz kullanma kılavuzlarından Nikon D5100 için olanı rahatlıkla kullanabilirsiniz.

   https://www.fotopedi.org/kullanim-kilavuzlari-43

   Bunun dışında mutlaka üst menüde yer alan D5100 sayfasına ve gene beraber kullanabileceğiniz lensler ile ilgili detaylar için Nikon lensler sayfamızda gezinebilirsiniz. Elinizdeki gayet güzel bir giriş seviyesi Nikon gövde olduğundan iyi fotoğraflar çekeceksinizdir. İlk başlardaki pasınızı atmak için TurkNikon’da bulunan fotoğraf çekim teknikleri makalelerine bakmanızı tavsiye ederim.

   https://www.fotopedi.org/nikon-d3100-ve-d5100-icin-hangi-50mm-f1-8-lens-alinmali-1418

   Sorularınız olursa Turknikon Forum sayfamıza gelmeniz ve başlık açmanız yeterli olacaktır.

Cevap Yazın