Nikon 1 Photoshop ve Lightroom’da

Geçtiğimiz haftalarda siz Nikon severlere Nikon 1 aynasız sistem fotoğraf makineleriyle ilgili haberleri paylaşmıştık. Peki neydi bu haberler?

  • Öncelikle Nikon 1 J1 özelliklerini sizlere detaylı olarak aktarmıştık. Nikon, aynasız ve değiştirilebilir lensli bu kompaktlarda piyasadaki rakiplerinin tam dört katı daha büyük algılayıcı kullanarak bu segment de açık ara fark yaratmayı bilmiştir.
  • Son olarak da piyasada kompakt makineler içinde ses getiren ve farkını hissettiren Nikon J1 ve Nikon V1 in satış başarısından bahsetmiştik.


Nikon 1 Photoshop ve Lightroom’da

Adobe de, piyasaya çıkışı henüz 1 ay bile olmadan bu kadar satış başarısı elde eden ve her geçen gün kullanıcı sayısı artan Nikon 1 severlere mutlu haberi geçtiğimiz günlerde verdi. Adobe, Nikon J1 ve V1 dahil olmak üzere uyumlu lensleri de programları içinde destekler hale geldiğini iletti. Bunu da Adobe Photoshop Lightroom 3.6 ve Adobe Photoshop Camera Raw 6.6Release Candidate” (yayınlanma adayı) güncellemeleri ile test edilmek üzere kullanıcılarına sundu. Bu yazılımlar Adobe‘nin testlerini tam olarak tamamladığı  ve sorunsuz çalıştığına emin olduğu yazılımlardır. Ancak Adobe yine de genel güncelleme öncesi kullanıcılarla test ettirmek ve onlardan gelecek geri bildirimleri almak ve gerekirse ilave güncellemeleri yayınlamak istiyor. Sizde genel güncelleme öncesi isterseniz aşağıdaki linklerden Adobe Photoshop Lightroom 3.6 ve Adobe Photoshop Camera Raw 6.6 yükleyerek kullanabilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın