Ana sayfa » Nikon Çipli Lensler Dönemi : 1990

Nikon Çipli Lensler Dönemi : 1990

By on

Nikon’un en iyi AF kameraları her zaman manuel netlik yapan lenslerle çalışırlar. 1988’de üretilen Nikon F4 tam matrix ölçüm verebilmekteydi. Nikon F5, F100 ve F90 gövdelerde ise temel ölçümlerin çalışmasına izin veriyorlardı. 2004 yılından bu yana Nikon’un en iyi dijital gövdeleri yine manuel lenslerle mükemmel bir uyumla çalışmaktadırlar.

Özellikle D3X, D300, D700, D3, F6, D200 gibi gövdelerde kullanacağınız lensin odak uzunluğunu ve en açık diyaframını girerseniz, çektiğiniz fotoğraflarıda tüm EXIF verileri ve renkli matrix ölçüm yapabilmektedir. Eğer makineye manuel lensi tanıtmazsanız P ve S modlarını kullanamıyorsunuz, sadece M ve A modlarını kullanabiliyorsunuz.

Ucuz, eski filmli ve dijital makinelerde manuel lensler ölçüm yapamama nedeniyle kullanılamamaktadır. Bu makineler yeni AF lenslerle çalışmaktadır. http://legacy2digital.com/nikon/ firması meraklılar için manuel lenslere CPU kontaktları takıp bu lenslerin ucuz gövdelerle bile tüm çekim modalarında ve tam matrix ölçüm ile çalışmasını sağlanmaktadır.

 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Luminar 4 için kupon kodu "FOTOPEDI" kullanarak €10 daha indirim elde edebilirsiniz.Luminar 4 İndir

Category: İnceleme | Tags: , , , , , , , , , , , , | Comments: 0

Avatar for Ümit Alper TÜMEN

Ümit Alper Tümen 1989 Yılından bu yana fotoğraf çekiyor ve çeşitli fotoğraf sitelerinde ilgisini çeken teknik konuların çevirisini yaparak blogunda yayınlıyor. Ümit Alper Tümen'e göre Fotoğrafçı; Olaylara ve konulara kimsenin bakmadığı açılardan bakıp, gören ve kaydedebilen kişidir. Bir anlamda zamana ve olaylara tanıklık etmektedir. Fotoğrafçı, Bir fotoğrafın aynısının milyarlarca kare çekilse bile kesinlikle ilk çekilen fotoğrafla aynı olmayacağının bilinciyle fotoğraf çeker. ÇÜNKÜ FOTOĞRAF ÇEKTİĞİ O AN EŞSİZDİR...

Yorum yapan ilk kişi olun.

Bir yorum bırakın