Nikon D4 İlk Teslimatları Mart’a Ertelendi

Nikon’un yeni amiral gemisi olan Nikon D4etkileyici yüksek ISO performansı ve 10fps çekim hızıyla high-end (üst kesim) kullanıcıların odak noktası olmuştu. Duyurulmasının hemen ardından 5,999 $’dan ön siparişli satışına başlanan Nikon D4‘ün Türkiye‘ye geliş tarihi ve fiyatına ilişkin henüz bir bilgimiz bulunmamaktadır. Nikon D4’ün hemen ardından açıklanan yılların dedikodu efsanesi, “büyük resmin altındakiNikon D800‘ün satış başarısının çok daha iyi olacağını gelen talepler ve takip ettiğimiz kadarıyla görebiliyoruz.

Nikon D4 ve Nikon D800 Karşılaştırması

              Nikon D4 İlk Teslimatları Mart’a Ertelendi

Nikon D4’ün parekendecilere yapılacak ilk sevkiyatı ertelendi. Nikon, Pro dijital SLR fotoğraf makinesinin gelecek hafta yapılacak dünya genelindeki dağıtımı biraz geç başlayacak. Nikon ABD bu gecikmeyi, kendi PR ajansı vasıtasıyla yaptığı açıklamada “küçük bir üretim gecikmesi” olarak belirtti. Bu da bayilerin firmanın yeni amiral gemisini teslim almak için Mart ayının ortasına kadar bekleyecekleri anlamına geliyor. Verilen bilgiler ABD pazarına ait olmasına rağmen, Nikon D4 sevkiyatının yapılacağı tüm bölge ve ülkerelerde benzer bir gecikmenin yaşanacağını varsaymak mümkün. Bazı yazılımsal problemlerin bu gecikmeye neden olduğu konuşulmaktadır.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın