Nikon D600 ile Beraber Nikon’un Yeni Ürün Yelpazesi

Nikon, 2012 yılı içerisinde 3 yeni dijital SLR fotoğraf makinesini duyurdu. Bunların başında amiral gemisi olarak nitelendirilen Nikon D4 gelirken, sunduğu 36MP gibi yüksek megapiksel değeriyle şimdiden gelmiş geçmiş en iyi kamera olarak adlandırılmaya başlanan Nikon D800‘ü ve giriş seviyesinde Nikon D3100’ün yerini alan 24.2 megapiksel efektif piksel çözünürlüğü ve yeni CMOS görüntü sensörü ile Nikon D3200’ü sayabiliriz.

Peki Nikon D800′ü 36MP ile çıkartarak acaba Nikon her sene olduğu gibi düşük MP ve yüksek ISO felsefesiyle sunduğu $3000′lık kamera pazarını terk mi ediyor? sorusunu şimdiden sormaya başladıysanız, o zaman size Türk Nikon olarak bunun cevabını bu sene içerisinde duyurulması beklenen ve artık dedikodu aşamasını geçtiğini düşündüğümüz giriş seviyesi FX format gövde Nikon D600 özelliklerinden yola çıkarak açıklayabiliriz.

Aşağıda Türk Nikon olarak Nikon’un 2012 yılı ürün politikasına Nikon D600 modelini de ekleyerek hem DX hem de FX format gövdelerdeki ürün segmentasyonunu detaylandırmaya çalıştık. Görüşlerinizi bu yazının yorumlarında ya da Türk Nikon Forum üzerinde belirtebilirsiniz.

Nikon D600 ile Beraber Nikon’un Yeni Ürün Yelpazesi

DX Format Ürün Segmentasyonu

Giriş Seviyesi DX Format Dijital SLR Kamera (APS-C/DX): Nikon D3200 (D3100 yerine güncellendi)
Giriş Seviye Üstü DX Format Dijital SLR Kamera (APS-C/DX): Nikon D5100 (D5200 ile güncellenecek)
Orta Seviye DX Format Dijital SLR Kamera (APS-C/DX): Nikon D7000 (D7100 ile güncellenecek)

FX Format Ürün Segmentasyonu

Giriş Seviye FX Format Dijital SLR Kamera (FX): Nikon D600 ??
Orta Seviye FX Format Dijital SLR Kamera (FX): Nikon D800
Üst Seviye (Profesyonel) FX Format Dijital SLR Kamera (FX): Nikon D4

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın