Nikon D800 36.3MP FX, 4 FPS ile Karşınızda

Nikon`un yeni FX format dijital SLR fotoğraf makinesi Nikon D800, tüm profesyonel fotoğrafçıları, kameramanları ve film yapımcıları memnun etmek için benzersiz özellikler sunuyor. Yeni Nikon D800, 36.3 megapiksel çözünürlüğü ile tüm beklentileri aşan maksimum sadakat ve eşsiz özellikler sunuyor.

Nikon yeni ürününü profesyonel multimedya fotoğrafçıları ve videocuları düşünerek optimize etmiş gibi gözüküyor. İnanılmaz görüntü kalitesi ve değerli video kaynakları daha önce hiç görülmemiş çözünürlük sunuyor. Uzun zamandır beklediğimiz Nikon HD-SLR D800 sonunda karşımıza çıkıyor. Hassas ve işlevsellik arasındaki eşsiz dengesi ile, Nikon D800, CMOS sensörü, 36.3 megapiksel, FX format, 91.000 piksel RGB sensörü, gelişmiş “Sahne Tanıma Sistemi” ve diğer pek çok yeni özellikler ile birlikte geliyor.

Olağanüstü Resim Kalitesi

Nikon D800 ile gelen yeni 36.3 megapiksel CMOS sensör (7360 x 4912 çözünürlük) ve FX format (35.9 x 24mm) şimdiye kadar Nikon tarafından geliştirilen çözünürlük açısından en büyük görüntü sensörü. Bu özellikler, dünyanın dört bir yanındaki Nikon severlerin isteklerini karşılayacak gibi duruyor. Özellikle düğün fotoğrafçıları, fotoğraf stüdyosu ve manzara fotoğrafçıları gibi hızlı olunması gereken durumlar için kullanımı ideal. Bu büyüklükteki bir çözünürlük, fotoğrafçı için en küçük detaylarda mükemmel netlikte tasvir yeteneği veriyor. Bu modelin sensörü, her türlü düşük ışıkta net görüntü sağlamak için tasarlanmıştır. Resmin etrafındaki gürültüyü en aza indirmek için OLPF çevirici ve 14 bit A / D gibi gelişmiş özelliklere sahiptir.
D800, 50 (Lo-1) ve 25600 (Hi-2) genişletilebilir ISO 100 – 6400 standart aralığı, düşük ışık seviyesinde görüntü yakalama yeteneğine sahip. Bu sayede Nikon D800 ile ününe yakışan harika renklerde JPEG veya RAW çekim yapabilirsiniz.

Fotoğrafçılar D800 ile FX formatta objektiflerinden daha fazla yaralanabilir. 15.3 megapiksel (4800×3200) yüksek çözünürlükte netlik ve detay korunurken, odak aralığı (1.5x) artmış gözüküyor.

D800 en zorlu ışık koşullarında hassas ölçüm sağlayan renk, dizi (3D Renk Matris Metre III) gibi gelişmiş bir Sahne Tanıma Sistemine sahip. Bu sistemin kalbinde, titizlikle her sahneyi analiz edebilen RGB sensörü, ışık ve parlak faktörleri göz önüne alarak ve daha sonra Nikon’un 30.000 görüntü bulunan eşsiz veritabanı kullanarak tüm verileri karşılaştırabiliyor. Nikon D800 bu yeni sensör ile vizörden çekim yaptığınız sırada bile yüksek doğruluk ile yüzlerini tespit etme yeteneğine sahip. Renk, Matris Metre sayesinde ters ışıkta dahi doğru pozlama sağlayarak, yüzleri tespit etmeye öncelik veriyor.

Tüm sistemi kontrol eden, kameranın otomatik odaklama ve performansına cevap vermek için arkasında katalizör görevi gören, özel görüntü işleme motoru EXPEED 3 özelliği ile birlikte gelmektedir. Nikon`un yeni görüntü işleme motoru mükemmel renk ve mükemmel sesi ile, çok büyük miktarlarda veri işleme kapasitesine sahiptir. EXPEED 3 de D800`ün enerjisini maksimum verimlilikte kullanmasına izin veriyor.

Doğal ışık ve yapay olanları kaynakları ile birlikte tanıyarak, kullanıcı ortam aydınlatması sıcaklığını koruma seçeneği sunan D800, yeni ve geliştirilmiş beyaz dengesi (WB) özelliğine sahip.

Kullanıcılar HDR fonksiyonu ile daha büyük bir dinamik aralığı yakalayabilir ve hatta arkadan aydınlatılmış sahnelerde pozlama değerlerinin dengeli Active D-Lighting ve avantajlarından yararlanabilirler. Buna ek olarak, Nikon D800`ün resim, renk, netlik ve doygunluk gibi, gerçek zamanlı olarak fotoğraf ve video parametrelerini ayarlamaya yarayan, hızlı kontrol sağlayan özel bir düğmesi bulunuyor.

Gerçek Sinema Deneyimi

Nikon D800 uzun süre elde taşımak için kompakt ve hafiftir. Bu özelliği sayesinde stüdyo veya film yapımcıları tarafından çok pratik ve işlevsel bir şekilde kullanılabilir. Sinemacılar için Full HD 1080 ve 60p HD 720 30/24p gibi çözünürlükler dahil, tüm çerçeve aralıklarını desteklemektedir. Veri sıkıştırma yöntemi olarak B-Frame özelliğini kullanarak, kameramanın klip başına 29:59 dakika H.264 / MPEG-4 AVC video kaydedebilmesini sağlamaktadır. Optimize CMOS sensörü, inanılmaz hızlı sonuç verecek şekilde görüntü verilerini okuyabilmektedir.

D800 de kameramanlar, bağımsız sahne modlarında, görüntü çözünürlüğünü yüksek tanımlı (1080p) modda kalabilmelerini sağlar. Kameramanlar aynı zamanda 3.2 inç HD LCD sayesinde 921000 piksel için kritik odak noktalarını kontrol edebilirler.

Profesyoneller için, dijital kayıt cihazları ve harici monitörlere bağlanabilen bir kamera olması önemlidir. D800`ün HDMI çıkışı (8 bit, 4:2:2) sayesinde, doğrudan HD sinyal iletmek mümkündür. Streaming medya için kamera durumu verileri hariç, imajını da LCD ekran veya harici bir ekranda aynı anda izlenebilir.

İnanılmaz deklanşör hızı ve performans

Otomatik netleme sistemi, gelişmiş Multi-CAM 3500 AF, Nikon`un yeni nesil 51 noktalı AF sistemi ile birlikte gelmektedir. Tamamen özelleştirilebilir sistemi sayesinde kullanıcılar, hızlı hareket eden nesneleri çekebilmek ve doğru bir şekilde ayrıntılı olarak mutlak kesinlikte tek bir AF noktasına odaklama olanağı sunmaktadır.

Nikon D800 kadar isteğe bağlı pil MB-D12 batarya ve uyumlu 4 fps veya DX modu ile en fazla 6 fps FX modu ve çözünürlük dosyaları yakalayabilir. Daha kameranın hız ve genel iş akışını artırmak için, D800 hızlı veri aktarımı için yeni bir standart USB 3.0 kullanır.

Format ve İşlerlik

Nikon D800, gövde yapısı ile maksimum dayanıklılık ve güvenilirlik için magnezyum alaşımlı tasarlanmıştır. Kamera gövdesi toz, nem ve elektromanyetik girişime karşı kapalı contalar ile örtülmüştür.

Sensör temizleme OLPF titreşimi tarafından yapılırken, maksimum dayanıklılık sağlayarak, 200.000 vuruşa dayanacak şekilde test edildi. Kendi kendine teşhis deklanşör ünitesi, aynı zamanda AF ve zoom izleme zamanı geliştirerek, “sıçrama” ile rezidüel etkisini en aza indirmek için bir ayna dengeleyicisi içermekte. Ayrıca, ekran uzun süreli kullanım sırasında aşırı ısınmaya karşı termal yeni bir yüzey koruma sistemi ile kaplıdır. Depolama alanında D800 kullanıcısının bir kartı dolduğunda, RAW / JPEG için üzerinde 2 adet bulunan kart yuvalarına kayıt etmeye devam edebilir. Yüksek hızda veri transfer için son teknoloji UDMA-7 ve SDXC/UHS-1 kartlarını desteklemektedir.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın