Nikon D800 Dedikoduları

Kasım ayında çıkması beklenen Nikon D800‘ün hala duyurusunun bile yapılmamış olması doğal olarak piyasada bir çok dedikoduyu da beraberinde getiriyor. Nedir bu dedikodular?

Nikon D800 Dedikoduları 

  • Nikon’un D800 hala satışa çıkmamasının bir sebebi Canon‘un 1DX‘i duyurması olabilir. Nikon Mart 2012 de çıkacak olan Canon 1DX’e satış öncesinde darbe vurmak içinde D800′ün çıkışını bekletiyor. Ancak D800‘ün beklenen özellikleri yanında Canon 1DX’in açıklanan özellikleri kıyaslandığında bu olasılık düşük gibi gözüküyor. Özellikle D800′ de bulunan 36MP ‘e karşılık Canon 1DX’in 18MP sensör bulunması ve aynı segmentte makineler olmaması bu olasılığı çürüten nedenlerden bazılarıdır.
  • Nikon‘un bu gecikmesinin altında gerçekten de Tayland‘da yaşanan sel felaketi olabilir ki bu felaketin ne kadar büyük olduğunu aşağıdaki iki resim anlatıyor.

Nikon'un Tayland'daki dijital kamera fabrikası

Sel sonrası Nikon’un Tayland’daki dijital kamera fabrikası

 

  • Diğer bir dedikodu ise Nikon, hem rakiplerinin kafasını karıştırmak hem de piyasanın 36MP çözünürlükteki bir makineye olacak tepkisini ölçmek için kasıtlı olarak bilgiler sızdırdı.
Tüm bu Nikon tarafında ki sessizliğe ve yukarıdaki dedikodulara rağmen işte size merakla beklenen Nikon D800 videosu:

[youtube=http://www.youtube.com/watch?v=Z_p2KaicRfc&w=600&h=385]

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın