Nikon D820 DSLR Fotoğraf Makinesi 46MP Sensör ile Gelebilir

Nikon’un D810 yenilemesi olarak duyurmayı düşündüğü yeni DSLR fotoğraf makinesi hakkında bilgiler gelmeye devam ediyor. Son sızan bilgilere göre Nikon D820 ismine sahip olması beklenen model 46MP sensör ile gelebilir.

Nikon D820 veya daha önce aktardığımız gibi Nikon D850 isimleri, yenileme modelinin ismi için konuşuluyor. Full-frame sensör fotoğraf makinesinin, serideki yüksek çözünürlüklü görüntü sensörü geleneğini devam ettirmesi şüphesiz.

D850 için 54MP sensör bahsi geçerken yeni dedikodular D820 ismiyle ve 46MP sensörle gelebileceğine işaret ediyor. 

Nikon D820 DSLR 46MP ile Duyurulabilir

Nikon’un 100.yıl etkinliği Temmuz ayının 23’ünde başlıyor. Bu etkinlikte ortaya çıkması beklenen Nikon ürünleri arasında bulunan D820 yanısıra 1-serisindeki aynasız fotoğraf makinesi J6’nın da gelmesi bekleniyor. 

Nikon D820 DSLR Fotoğraf Makinesi 46MP Sensör ile Gelebilir

Bir diğer rivayete göre Nikon’un 100. yılı kutlamaları sebebiyle, Şubat ayındaki bu etkinlikte sadece DL-serisi kompakt fotoğraf makinelerinin tekrar sunulması (hala dağıtımı başlamadığı için soru işaretleri devam ediyor) ön görülüyor. Buna göre Nikon D820 veya D850 gibi bir yüksek çözünürlüklü tam kare DSLR fotoğraf makinesinin yaz öncesine sarkabileceği söyleniyor. 

Yine de daha önce orta atılmış D820 dedikodularına göre kısa özellikler listesi şöyle sıralanıyor. 

  • 46MP sensor
  • AA filtresi içermeyecek
  • 5 fps
  • D5’den netleme sisteme
  • Sabit dokunmatik ekran
  • CF/SD Çift kart desteği
  • Wi-Fi/Snapbridge

Yeni gelişmelerden haberdar olmak için Türk Nikon’u takipte kalın. 

via DCN

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın