Olympus OM-D E-M10 Mark IV İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Olympus OM-D E-M10 Mark IV , MFT serisinde kompakt ve son derece ergonomik tasarımı ile bütçe dostu olarak sunulan 4K video çekebilen, fotoğrafçılar için tasarlanmış bir aynasız fotoğraf makinesidir. Olympus OM-D E-M10 Mark IV incelemesi içerisinde ürün hakkında çeşitli bilgiler yanısıra özellikler ve satış fiyatı ile ilgili tüm bilgileri bulabileceksiniz. Gelin bir bakışta küçük boyutlu ancak performansı büyük olan hafif Olympus E-M10 IV’ün özelliklerine bakalım.

Aynasız fotoğraf makineleri arasında hem fotoğraf hem de video kayıt ihtiyaçlarına uygun hibrit yetenekler ve günlük, tüm gün taşıma için form faktörlerini size sunan Olympus OM-D E-M10 Mark IV, kompakt dijital kamera gittiğiniz her yere gider. Çantanıza atın. Omzunuza asın. Ve gün boyu çarpıcı çekimler yapın ister parkta ister mutfak masanızda.

Olympus OM-D E-M10 IV , 20 Megapiksel Live MOS sensör ve gövdede görüntü sabitleme özelliğine sahip giriş seviyesi bir Micro Four Thirds fotoğraf makinesidir. Kolay çekim için ekrandaki özel kontroller ile konuya doğru dönebilen selfie dostu bir LCD sunar. Kamera ayrıca 2,36 milyon noktalı OLED elektronik vizör sunar. Önceki E-M10 modellerinden farklı olarak, Mark IV’ün bataryası USB üzerinden şarj edilebilir. Pil ömrü ise ortalamanın üzerindedir.

Ftooğraf makinesinin 121 pt’lik kontrast algılamalı otomatik odaklama sistemi vardır. UHS-II SD kartlarını kullanırken derin bir arabellek ve hızlı yazma süreleri ile 15 fps (sürekli otomatik netleme ile 5 fps) kadar hızlı seri çekimler yapabilir. E-M10 IV, yetenekli bir Otomatik moda, 28 sahne moduna ve çok sayıda yaratıcı filtreye sahiptir. Düzgün (ama ezici olmayan) bir dizi manuel kontrole sahiptir. E-M10 IV, 30p’ye kadar 4K video çekebilir. Yüksek hızlı 120 fps video yalnızca HD (1280 x 720) olarak mevcuttur.

Bir Bakışta Olympus OM-D E-M10 Mark IV

 • 20.3 Megapixel Live MOS Micro Four Thirds Sensörü
 • TruePic VIII Görüntü İşlemcisi
 • UHD 4K 30p Video Kaydı
 • 5 Eksenli Görüntü Sabitleme
 • 2.36m Noktalı 0.67x-Büyütme OLED EVF Vizör
 • 7.5 cm Dokunmatik, Eğilebilir LCD Ekran
 • Bluetooth / Wi-Fi Kablosuz Bağlantı
 • ISO Hassasiyeti – Otomatik, 200 – 25600 (Genişletilmiş: 100 – 25600)
 • USB Üzerinden Şarj Özelliği
 • Ücretsiz Olympus Workspace yazılımı ile fotoğraf düzenleme

Olympus OM-D E-M10 Mark IV tüm Micro Four Thirds serisi objektifler ile uyumludur ve lens yelpazesi sürekli genişlemektedir. Ultra geniş açılı prime objektiflerden telefoto zoom özellikli objektiflere kadar, bu aynasız objektifler daha hızlı, daha sessiz ve daha keskindir. Durağan görüntülerde ve filmlerde mükemmel performans gösterir. Bkz. Olympus Lensler.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV Satış Fiyatı

Olympus OM-D E-M10 Mark IV satış fiyatı sadece gövde için $699 dolar olarak belirlenmiş. Eğer Olympus OM-D E-M10 Mark IV Micro Four Thirds aynasız fotoğraf makinesini  14-42 kit lens ile beraber almak isterseniz fiyatı $799 dolar karşılığında satın alınabilir. Olympus OM-D E-M10 Mark IV Türkiye satış fiyatı ise mevcut dolar kuruna bağlı olarak 6.000 TLcivarında bulunabilmektedir.

Kutu İçeriği:

 • Olympus OM-D E-M10 Mark IV Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi
 • Olympus M.Zuiko Digital ED 14-42mm f/3.5-5.6 EZ Lens
 • Olympus BLS-50 Lityum İyon Pil (7.2V, 1175mAh)
 • Olympus F-5AC Adaptörü
 • USB Kablosu
 • Omuz Askısı
 • Garanti Belgesi

Aksesuarlar için Olympus E-M10 IV ürün kategorisine bakınız. 

Olympus OM-D E-M10 Mark IV Tanıtım ve İnceleme Videoları

Olympus OM-D EM-10 Mark IV İnceleme Sonuçları

OM-D EM-10 Mark IV, hem yeni başlayanlar hem de orta düzey fotoğrafçılar için iyi bir footğraf makinesidir. Kamera, selfie modu için ileri doğru dönen dokunmatik ekranı ve 31 dahili görüntü filtresi ile mobil fotoğrafçılığa göre kolay ve güzel bir yükseltme imkanı sunuyor. Olympus E-M10 IV, güzel fotoğraflar ve videolar çeken ve muazzam bir lens yelpazesine erişimi olan iyi tasarlanmış bir kamera. Ayrıca gövde içi görüntü sabitleyici, hem fotoğraflar hem de videolar için mükemmel bir iş çıkarıyor.

Kimler için uygun: Seyahat fotoğrafçılığı, her zaman yanınızda olan aile kamerası

Kimler için o kadar iyi değil: Sadece video odaklı tam kare makine arayan ve video merkezli çekim yapanlar.

Daha Fazla Olympus OM-D EM-10 Mark IV Öne Çıkan Özellikler

Kompakt ve son derece portatif Olympus OM-D E-M10 Mark IV tasarımı, özellikleri ve teknolojileri ile öne çıkıyor. 20.3MP Micro Four Thirds sensörü ve TruePic VIII görüntü işlemcisini içeren E-M10 Mark IV, UHD 4K video kayıt özellikleri, hızlı 8,7 fps sürekli çekim hızı ve geniş ISO 200-25600 hassasiyet aralığı ile çeşitli aydınlatma koşullarında rahatça çekim yapabilirsiniz. Sensör ayrıca, hızlı, doğru ve akıllı odaklama performansı için E-M1 serisinden nesne algılama algoritmaları kullanan 121 noktalı kontrast algılama AF sistemi kullanır. Ek olarak, daha keskin elde çekim için yaklaşık 4,5 durak kamera titremesini telafi eden 5 eksenli sensör kaydırma görüntü sabitleme özelliği de bulunmaktadır.

20,3 MP Canlı MOS Sensörü ve TruePic VIII Görüntü İşlemcisi

Yüksek çözünürlüklü 20,3 MP Canlı MOS sensörü, hızlı çekim performansını, ISO 200-25600 hassasiyet aralığını ve çok yönlü video kayıt yeteneklerini desteklemek için TruePic VIII görüntü işlemcisi ile birlikte çalışır. Hareketli konuların fotoğrafını çekmek için de ideal olan sensör ve işlemci kombinasyonu, 8,7 fps’ye kadar tam çözünürlüklü kesintisiz çekim sağlar. E-M10 Mark IV, fotoğrafların ötesinde 30 fps’ye kadar UHD 4K video kaydını, 60 fps’de Full HD ve 120 fps’de yüksek hızlı HD kaydını da destekler.

5 Eksenli Sensör Kaydırmalı Görüntü Sabitleme

Gövde içi, sensör kaydırmalı görüntü sabitleme, herhangi bir lens kullanımdayken kamera sarsıntısının görünümünü 4,5 durağa kadar en aza indirmeye yardımcı olur ve özellikle telefoto çekimleri, makro görüntüler ve uzun pozlamalarla çalışırken farkedilir hale gelen kamera hareketlerini telafi eder. Ayrıca, bu gelişmiş görüntü sabitleme sistemi, dikey açı dönüşü, yatay açı dönüşü, yatay kaydırma, dikey kaydırma ve dönen kamera sarsıntısı hareketini telafi etmek için beş eksende çalışır. Bu algılanan hareketler aralığı, geleneksel hareketsiz görüntü çekiminin yanı sıra film kaydetme ve hareketli nesnelerle daha etkili çalışma için de yarar sağlar.

121 Noktalı Kontrast Algılamalı AF ve Konu Algılama

Hızlı ve akıllı otomatik odaklama sistemi, çeşitli aydınlatma koşullarında ve çekim koşullarında çalışırken hassas doğruluk ve odaklanma hızı için 121 kontrast algılama alanı kullanır. Hareketli konularla çalışmaya uygun olan sürekli otomatik netleme, spor için optimize edilmiş E-M1X’te kullanılan aynı konu algılama algoritmasından yararlanır ve portre çekiminden yararlanarak, E-M1 Mark III ile aynı yüz ve göz algılama işlevleri de mümkün kılar profile, alçaltılmış yüze veya kısmen gizlenmiş bir yüze doğru şekilde odaklanmak için. Alternatif olarak, canlı görüntü büyütme ve odak zirvesi dahil olmak üzere, MF yardım işlevlerinin eklenmesiyle manuel odak işleminden de yararlanılır.

Çekim Modları

Canlı Kompozit, çerçeve içindeki temel öğeleri aşırı pozlamadan zaman içinde kademeli olarak bir pozlama oluşturmanıza olanak tanıyan benzersiz bir uzun pozlama modudur. Bu mod, zaman içinde yalnızca yeni tespit edilen ışık kaynaklarını kaydetmek için çalışır ve bir görüntü geliştikçe izlemenizi sağlar, bu da onu yıldız izlerini veya diğer hareketli ışık kaynaklarını fotoğraflamak için ideal hale getirir.

Canlı Bulb ve Canlı Zaman ayarları, yaratıcı uzun pozlama görüntüleri üretmek için kullanılabilir. Live Bulb, deklanşörü bir dakikaya kadar açık tutmanıza izin verir ve Live Time, deklanşörü açmak için deklanşöre bir kez basmanıza ve ardından pozu sonlandırmak için bir dakika içinde tekrar basmanıza olanak tanır.

Aralıklı çekim, 1 saniye ila 24 saatlik pozlama aralıklarıyla 999 kareye kadar desteklenir.

Sanat Filtreleri: Pop Art, Yumuşak Odak, Soluk ve Açık Renk, Açık Ton, Grenli Film, İğne Deliği, Diorama, Çapraz İşlem, Nazik Sepya, Dramatik Ton, Ana Hat, Suluboya, Klasik, Kısmi Renk (18 Renk), Çamaşır Suyu Baypas , Anında Film.

Olympus OM-D E-M10 Mark IV incelemesi içerisinde ürün hakkında çeşitli bilgiler yanısıra özellikler ve satış fiyatı ile ilgili tüm bilgileri aktarmaya çalıştık. Eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızda belirtebilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın