Sigma`nın Kurucusu ve CEO`su 78 Yaşında Hayata Veda Etti

Sigma,  kurucusu ve CEO`su Michihiro Yamaki`nin, 78 yaşında, 18 Ocak 2012 tarihinde karaciğer kanserinden Tokyo`da hayata veda ettiğini duyurdu.

Yamaki, 1961 yılında arkadan bağlanabilen lens dönüştürücüleri üreterek  Sigma şirketini kurdu. Üstelik bu üretimi yaparken Yamaki henüz 27 yaşında optik mühendisi idi.

Sigma şu an dünyanın en geniş ve en büyük bağımsız SLR makineleri için lens üreticisi konumunda. Şirket 50 den fazla farklı lens üretimi yapmakta. 2008 yılında, Yamaki`nin başkanlığında Foveon X3 görüntü teknolojilerini daha fazla geliştirmek için California merkezli ünlü bir şirketi de satın almıştı. Sigma en son Yeni Dijital Neo (DN) lansmanı ile Micro Four Thirds ve E-Mount kamera sistemleri için çıkartacağı lensler ile ilgili üretim hatlarını tanıttı. Sigma 2011 yılında 50. yaşını Yamaki ile birlikte kutlamıştı.

Yamaki 1961`den bugüne sayısı ödüller aldı. Başlıcaları; The Photoimaging Manufacturers & Distributors Association (PMDA) tarafından layık görülen “Yılın Adamı”, International Photographic Council (IPC) tarafından verilen “Hall of Frame” ve Golden Photokina Pin tarafından görüntüleme teknolojilerine uzun süredir verdiği katkılardan dolayı ödüllendirildi.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın