Van Depremi Fotoğrafları Sergisi İnternette Yayınlandı

Fotoğraf sanatçısı Tufan Dinarlı‘nı Van’da deprem felaketinden sonra çektiği fotoğrafları internet ortamında sergiledi.

Tufan Dinarlı‘nın fotoğraflarından oluşan Van depremi sergisi internette açıldı. Açılan fotoğraf sergisinde Van’da meydana gelen ikinci depremde yıkılan Bayram Oteli‘nin yıkılmadan önce çekilmiş son fotoğrafı yer alıyor. Van’da meydana gelen depremden bir süre sonra kente gittiğini söyleyen sanatçı, gözlemlerini şöyle anlattı;

“Uçaktan indiğimde hava soğuktu, kentte şaşkınlık ve korku vardı tabii bir de güvensizlik. Kimse yıllarca başını soktuğu konutlara güvenmiyor artçı sarsıntılar panik ve korkunun artmasına yol açıyordu. Herkes kentten ayrılmak istiyordu yaşadıklarını unutmak için – yaşananlarla yüzleşmek yerine onlardan kaçmak kısa sürede sorunu çözer gibi görünür, ama kanımca yaşanan sarsıntıyı ötelemekten başka bir işe yaramaz ve gidenler geriye dönünce belki de yaşanan sarsıntı daha da artacak-“ dedi.

Van’da kaldığı süre içerisinde çektiği fotoğrafları internette www.fotobelgesel.net  adresinde yayınlayan Tufan Dinarlı, ilk depremden sonra gittim ikinci deprem olmadan önce geri döndüğünü söyleyerek bundan dolayı da sergisine “Van depremi: 7,2 ile 5,6 arası” adını vermiş.

Van depremi: 7,2 ile 5,6 arası’ndan bazı kareler:


 

 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın