Zombiler İstanbul’da – Zombie Walk İstanbul 2012

Zombie Walk İstanbul‘un bu sene ikincisi “Zombie Walk Istanbul – Dawn Of The Dead SULTANAHMET” sloganıyla ile 8 Nisan Pazar günü düzenlendi. Walkind Dead dizisi hayranları, Michael Jackson Thriller fanları ve Left 4 Dead oyunundan hoşlanan birçok zombi sever sosyal paylaşım platformlarında organize olmayı başardılar. Türk Nikon olarak bu eğlenceli etkinliği yakından takip ettik ve sizler için karelendirdik.

Sabahın ilk saatlerinde Saraybunu’nda toplanmaya başlayan çoğu lise öğrencisinden oluşan kalabalık öğleden sonra zar zor organize olarak yürüyüşe geçebildi. Ancak yoldan geçen arabalara saldırma, Gülhane Parkı içindeki çiçeklere verilen zarar ve küçük çocukları korkutmaya kadar giden taşkınlıklar sonucunda bu izinli yürüyüş polis tarafından iptal edildi. Tam anlamıyla gerçekleştirilemeyen bu etkinlik sonrasında “Zombie Walk Facebook” grubunda önümüzdeki sene yapılacak etkinliğin şimdiden tehlikeye girdiği konuşulmaya devam ediyor.

Her ne kadar yapılan makyajlar çok başarılı olmasada bu sene yaratıcılık ön plandaydı. Gelinlik giymiş, postacı, büyücü, hitler, şirinler, aşçı, cadı, … ve birçok zombieyi görmek mümkündü. Belki de en komikleri açlıktan içi kazınmış simit yiyen veya yakınıyla hararetle telefonda konuşan zombielerdi. Yürüyüş sırasındaki taşkınlığı dikkate almazsak özellikle toplanma yerinde çok eğlenceli dakikalar yaşadık. Etrafımız poz vermek isteyen birçok zombie ile doluydu:)

Aynı zamanda yapılan zombie makyajlarını ve Sarayburnu’nda oluşan ambiansı görüntülemek isteyen birçok fotoğraf severi aynı ortamda görmek bizleri oldukça memnun etti. Her geçen gün sokakta farklı kareler ve kompozisyonlar yakalamak isteyen genç, yaşlı fotoğraf meraklısı kişi sayısının artması oldukça memnuniyet verici bir durum olmakla birlikte, Zombie Walk İstanbul 2012 organizasyonu, yarattığı kompozisyon zenginliği ve bunu görüntülemek isteyen birçok fotoğrafçıyı bünyesinde doğal olarak toplayarak buna güzel bir vesile oldu.

[imagebrowser id=76]

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın