7. İstanbul Uluslararası Lale Festivali

İstanbul denince akla birçok şey gelmektedir. Martılar, Haliç, Boğaziçi vs.. Ama eski zamanlardan beri İstanbul’un en önemli öğelerinden birisi Lale olmuştur. İlkbaharın habercisi niteliğinde olan ve İstanbul’un her köşesini güzelleştiren İstanbul Lale Festivali, her sene olduğu gibi bu yılda Nisan ayının tamamını kapsayacak şekilde başladı.

2010 Avrupa Kültür Başkenti olan İstanbul’un uluslararası platformda da sembolü haline gelen Laleler için bu sene 7. kez düzenlenecek İstanbul Lale Festivali, 01 Nisan – 30 Nisan 2012 tarihleri arasında gerçekleşecek.

7. İstanbul Uluslararası Lale Festivali kapsamında, bu yıl da İstanbul ve İstanbullular lalesiyle yeniden buluşacak. Laleler, yine sokaklarımızı, parklarımızı, bahçelerimizi ve meydanlarımızı renklendiriyor olacak.

İstanbul’un korularında park ve bahçeler müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen etkinlik, özellikle Emirgan Korusu içerisinde birçok farklı çeşit Laleyi bir arada görmek mümkün olduğundan mutlaka gezilmelidir.

İstanbul Lale Festivali aynı zamanda beraberinde bir de fotoğraf yarışması sunuyor. En Güzel 50 Lale başlıklı yarışmanın konusu hakkındaki detaylara etkinlikler sayfamızdan ulaşabilirsiniz.

Biz de Türk Nikon olarak 01 Nisan 2012’de Emirgan Korusu’nda yaptığımız çekimlerden 5 tanesini aşağıda sizlere sunuyoruz. Ayrıca daha önce sunduğumuz Nikon İle Çekilmiş 10 İlkbahar Fotoğrafı yazısında ilkbahar heyecanını yansıtan fotoğrafları bulabilirsiniz.


Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

%d blogcu bunu beğendi: