Bu konuyu açmamdaki amaç yeni ” Photoshop CS6 ” sürümünü sizlere tanıtmak.Uzun bir aradan sonra harika özellikler ile photoshop yeniden fotoğraf dünyasında yerini almaya hazırlanıyor.Şuan programın ön sipariş aşaması başlamış durumda.Eğer elinizde lisanslı bir CS5 sürümü varsa ” 317 TL ” ücret ile CS6 sürümüne geçiş yapabiliyorsunuz.Eğer sıfırdan Photoshop CS6 sürümünü satın almak istiyorsanız ” 1.110 TL ” gibi bir ücret ödemeniz gerekiyor.Şimdi kısaca Adobe Photoshop CS6 sürümünü getirdiği yeniliklere bakalım

Sonuç olarak kısaca , Adobe Photoshop CS6 sürümü ile yeni olarak karşılacaklarımız bunlar arkadaşlar.Elimden geldiğince Türkçe karşılıkları ile anlatmaya çalıştım.Bence güzel ve faydalı özellikler var.Özellike performans artışları çok güzel duruyor.Gene katmanlarla bol çalışan arkadaşlar içinde faydalı özellikle var.Şuan ki sürüm bile fazlasıyla yeterli olan photoshop yeni sürümü ilede harikalar yaratmaya devam ediyor.

Adobe Photoshop CS6 İle Gelen Yenilikler

 1. Yeni Arayüz

  Yeni Adobe Photoshop CS6 sürümü ile artık 4 farklı arayüz rengine sahip oluyoruz. Betayı kullanan profesyoneller siyah sürümün çok iyi olduğunu söylüyorlar. Çalışmalar sırasında  tasarımcıya ya da fotoğraf işleyen kişiye daha fazla odaklanma imkanı sağlıyormuş.

 2. Yeni Katman ( Layer ) Paneli

  Yeni CS6 sürümü ile ” Layer ( Katman ) ” panelinde’de bazı değşiklikler yapılmış.Özellike her katmana ayrı renk verebilmek çok katmanlı çalışmalarda oldukça  faydalı olacaktır. Katma arama özelliklerini kullanarak gereken katmanı kolayca bulun.

 3. Yeni ” Mercury Grafik Motoru ” 

  CS6 ile artık Photoshop bilgisayarlarımızda daha hızlı ve seri çalışacak.Uzun zamandır geliştirilen ” Mercury Grafik Motoru ” çok daha iyi bir performans sunuyor video’da görebileceğiniz gibi. eni Adobe Mercury Graphics Engine çözümüyle sunulan benzersiz hız ve hızlı yanıt verme performansı ile çalışmalarınızda akıcılığı yakalayın.
  http://youtu.be/Bcm7G8KLIZc

 4. Yeni ” Arka Plan “Kayıt Özelliği 

  Yeni CS6 sürüm ile artık çalışmalarımız sırasında arka planda dosya kaydıda yapabiliyoruz.Yani aynı anda hem fotoğrafı işleme hemde kaydetme işlemi yapabiliyoruz.

 5. Yeni Taşıma Özellikleri

  Yeni CS6 sürümü birçok gelişmiş taşıma aracıyla geliyor.” Content-Aware Move ve Patch ” isimli araçlar sayesinde fotoğraflarımızdan saniyeler içinde istenmeyen objeleri çıkarabiliyoruz.


  http://youtu.be/qJwiulE1F1E

 6. Yeni Video Düzenleme Özelliği

  Yeni CS6 sürümü ile video düzenleme özelliklerini iyice geliştirmiş ve yeni özellikler eklemiş durumda
  http://youtu.be/uQiveXnUZlM
 7. Yeni 3 Boyutlu Özellikler

  Yeni CS6 sürümü ile photoshop içerisinde 3 boyutlu tasarımlar ve düzenlemeler yapmak artık çok daha ayrıntılı ve kolay
  http://youtu.be/8sP9mNr5FP0
 8. Yeni ” Camera Raw 7 “

  Yeni CS6 sürümü ile fotoğrafçıların vazgeçilmezlerinden olan ” Camera Raw ” programı 7. sürümüne ulaşıyor.Birçok yenilik bizleri bekliyor
  http://youtu.be/0yfloKP3Ngk
 9. Yeni Geniş Açı Lens Özellikleri

  Yeni CS6 sürümü ile geniş açı lenslerde meydana gelen ” Distortion ” sorunları düzeltmek oldukça kolaylaşmış durumda.Ayrıca Photoshop hemen hemen piyasadaki bütün lensleri tanıyabiliyor.
  http://youtu.be/Lp8QCR9f9UE
 10. Yeni ” Blur ” Özellikleri

  Yeni CS6 sürüm ile blur efekti vermekte çok kolaylaşmış.Birçok farklı blur çeşidi eklenmiş program içerisine
  http://youtu.be/6g26qMIkbDc
 11. Yeni Filtre ” Yağlı Boyama “

  Yeni CS6 sürüm ile harika bir yağlı boyama filtresine kavuşmuş bulunuyorsunuz.Güzel sonuçlar verdiği ortada.
  http://youtu.be/e8rfLaH4zxM
 12. Yeni ” Crop (Kesme) ” Özellikleri

  Yeni CS6 sürümü ile fotoğraf severlerin en çok kullandığı photoshop özelliklerinden olan ” Crop Tool ” geliştirilmiş , yeni ve faydalı özellikler eklenmiş.

  http://youtu.be/MLCkZJZKLlY

 13. Yeni ” Perspektif Düzeltme “Özellikleri

  Yeni CS6 sürümü ile gene fotoğraf severlerin çok kullandıkları özelliklerden birisi olan ” Perspektif Düzeltme ” özelliği geliştirimiş ve yeni özellikler eklenmiş.

  http://youtu.be/NYGsXOlCBtE

 14. Yeni ” Cilt Tonu ” Belirleme Özellikleri

  Yeni CS6 sürümü ile çektiğinz portrelerdeki cilt tonları değiştirmek artık çok kolay

  http://youtu.be/mEJ-JmnwcF8

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın