Çağın Göz Hastanesi 5. Fotoğraf Yarışması Göz Alabildiğine ‘BEYAZ’

Çağın Göz Hastanesi tarafından artık geleneksel olarak düzenlenen fotoğraf yarışmasının bu sene beşincisi yapılıyor.

Göz Alabildiğine ‘BEYAZ’ ” konulu fotoğraf yarışmasının amacı bakıp göremediklerimizi, fotoğraf sanatının ve fotoğrafçıların yorumları ile toplumla paylaşmak ve görme organımızın sağlığına dikkat etmemizi, görme bozukluklarının neden olduğu olumsuzluklara dikkat çekerek bilinçlenmemizi sağlamak.

Bu amaçla gerçekleşen fotoğraf yarışması ile Çağın Göz Hastanesi fotoğraf sanatına ve fotoğrafçılara destek vermeyi amaçlıyor. Şimdi bu yarışmanın detaylarına bakalım.

Göz Alabildiğine ‘BEYAZ’ Konulu 5. Çağın Göz Hastanesi Fotoğraf Yarışması

Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu (TFSF) desteğiyle düzenlenen Göz Alabildiğine “BEYAZ” temalı yarışmaya, 01 Ekim 2016 tarihine kadar başvuruda bulunabiliyor.

Çağın Göz Hastanesi 5. Fotoğraf Yarışması Göz Alabildiğine 'BEYAZ'

Katılımın ücretsiz olduğu yarışmaya sadece renkli sayısal kategoride başvurular kabul ediliyor. Yani Siyah-Beyaz ve Sepia gibi monokrom (tek renk) fotoğraflarla yapılan başvurular maalesef kabul edilmiyor. Ayrıca yarışmaya katılacak fotoğraflar için istenilen bazı kriterler bulunuyor. Başvuracağınız fotoğrafın JPEG dosya formatında ve 150-300 dpi çözünürlükte olması isteniyor. Bunun dışında dosyaların boyutları 2 Mb’tan az, 4 Mb’tan çok olmamalı deniyor. Bu yüzden başvuru öncesinden yarışma kurallarını dikkatlice okuyunuz.

Çağın Göz Hastanesi 5. fotoğraf yarışması “Göz Alabildiğine ‘BEYAZ’ ” için yarışmacılar en çok 4 (dört) adet Sayısal Renkli fotoğrafla yarışmaya katılabiliyorlar.  Yarışma ile ilgili ödül listeleri ve takvim detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

ÖDÜLLER

  • Birincilik ödülü : 3000 TL
  • İkincilik ödülü : 2000 TL
  • Üçüncülük ödülü : 1000 TL
  • Mansiyon (3 adet) : 500 TL
  • Sergileme/Satın Alma (En fazla 50 adet): 150 TL

YARIŞMA TAKVİMİ

  • Yarışmanın Başlama Tarihi : 08 Şubat 2015
  • Son Katılım Tarihi : 01 Ekim 2016 saat 23.00 (TSI)
  • Seçici Kurul Değerlendirmesi : 09 Ekim 2015
  • Sonuçların Açıklanması : 11 Ekim 2015
  • Ödül Töreni ve Sergi : 22 Ekim 2015

“Göz Alabildiğine ‘BEYAZ’ ” konulu fotoğraf yarışmasına katılım için lütfen TFSF üzerindeki sayfayı kullanınız.

Devam etmekte olan tüm fotoğraf etkinliklerini Türk Nikon Fotoğraf Yarışmaları sayfası üzerinden takip edebilirsiniz. Sonucu açıklanmış diğer fotoğraf yarışmaları için tıklayınız.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın