Crossing The Bridge İstanbul – Bernardo Ricci Armani

İstanbul, çağlar boyunca farklı medeniyetlere kapılarını açmış, kozmopolit ve bir o kadar kendine özgü yapısıyla iki kıtayı birleştiren bir Dünya şehridir. İstanbul’un ilk köprüsü olan Boğaziçi Köprüsü (Bosphorus Bridge) ise son zamanlardaki restorasyonu ve ışıklandırmasıyla Asya ile Avrupa’yı birleştiren en önemli geçittir.

Bugün size fotoğrafçılığa olan ilgisini İstanbul’da keşfeden ve İstanbul’un kendisine sağladığı özgün bakış açısı ile fotoğraf çekmeyi daha tutkulu bir şekilde yaşayan Bernardo Ricci Armani’yi tanıtacağız.

Fotoğraf emek ister demişler. Aşağıda Bernardo Ricci Armani’nin 5 derece İstanbul soğuğunda, 20 Kasım 2011 geceyarısı saat 01:45’te, üstü açık Mini Cabrio arabayla, Boğaziçi Köprüsü’nü hafiften uzun pozladığı fotoğrafı görebilirsiniz.

ISO 200, Enstantane 1.5sn, Aperture: f/2.8, Focal Length : 14mm

Bugün Flickr’da Bernardo’nun Nikon D3S ile çektiği bu fotoğrafı gördükten sonra bu yazıyı yazmak ve fotoğrafı kullanmak üzere hem izin istedik, hem de kısaca fotoğrafının detaylarını almış olduk. Öncelikle kısa bir zamanda oldukça samimi bir şekilde bize bu izni veren Bernardo Ricci Armani’ye Türk Nikon olarak teşekkür ediyoruz. Bugün ayrıca Türk Nikon Facebook sayfasında “Günün Fotoğrafı” olarak seçtiğimiz, Flickr başlığıyla “Changing ContinentIstanbul. Approaching the bridge from Europe to Asia.” çalışmasının detaylarına bakalım.

Bernardo İstanbul’da yaşayan bir İtalyan ve FX Format bir kamera olan Nikon D3s kullanıyor. Bu çekimi yaptığı lens, AF-S Zoom-Nikkor 14-24mm f/2.8G ED ise Nikon’un spor ve aksiyon kategorisinde bulunan yüksek performanslı, hızlı bir diyaframa sahip ultra geniş açı bir objektifidir.

Bernardo öncelikle Manfrotto marka tripodunu Mini Cabrio’nun arka koltuğuna emniyet kemeriyle bir güzel sabitliyor. Yine arabanın arka koltuğuna yerleştirdiği SB-900 harici flaşı kullanarak arabanın iç kısmındaki aydınlatmayı başarılı bir şekilde gerçekleştiriyor. Uzaktan kumanda ise Bernardo’dan aldığımız bilgiye göre sağ elinde ve fotoğrafa baktığımızda sağ omzunun oradan tetiklediğini anlayabiliyoruz.

Bernardo Ricci Armani, Photographer for Passion isimli sitesinde Floransa, Milan ve İstanbul dışında gezdiği şehirlerde tutkuyla fotoğraf çekiyor. Nikon D3s kamerasıyla yaptığı çekimleri ve hikayelerini ayrıca blog sayfasından da takip edebilirsiniz.

Eğer sizin de bu şekilde denemeleriniz varsa ve paylaşmak isterseniz sizin çekim hikayenizi de Türk Nikon üzerinde yayınlamak ve fotoğraf çekim tekniklerinizi paylaşmak isteriz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın