Ana sayfa » En Çok Kullanmayı Sevdiğiniz Lens Türü Hangisi?

En Çok Kullanmayı Sevdiğiniz Lens Türü Hangisi?

By on

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen hafta sizlere lens türlerine ilişkin bir soru sormuştuk. Anket sorumuz “En Çok Kullanmayı Sevdiğiniz Lens Türü Hangisi?” şeklinde oluşmuştu. Buna bağlı olarak genel lens türlerini şıkların arasına serpiştirip fotoğraf çekmeye çıkarken, eğer özel amacınız yoksa kameranıza ilk taktığınız lens türünün hangisi olduğunu öğrenmek istemiştik.

Geçen haftaki anketin şıkları aşağıdaki gibi oluşmuştu.

  • Kit Lens
  • Geniş Açı Lens
  • Prime/Makro Lens
  • Zoom Lens

Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı oldukça yüksek oldu ve cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından grafik olarak sunuyoruz.

sevdiginiz-lens-turu-anket

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 234 kişiden 87’si en çok kullanmayı sevdiği lens türünün Zoom Lens olduğunu belirtmiş. Prime veya Makro lens tercih eden kişi sayısı 61 olurken, Geniş açı lens ile fotoğraf çekmeyi sevdiğini belirten 53 kişi olmuş. 33 kişi ise kit lensinden vazgeçmeyerek tercihini kit lensten yana kullanmış.

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 2018, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Luminar programını tavsiye ediyoruz.

Luminar 2018 için kupon kodu "FOTOPEDI" kullanarak €10 daha indirim elde edebilirsiniz.Luminar 2018 İndir

Yorum yapan ilk kişi olun.

Bir yorum bırakın