ioShutter İle Nikon DSLR Kameranızı iPhone ve iPad Üzerinden Kolaylıkla Kontrol Edin

Sizlere yaklaşık bir sene önce Türk Nikon üzerinden tanıtmış olduğumuz ioShutter artık Nikon kameralar için kullanımda. Enlight Fotoğraf, tarafından geliştirilen ioShutter sayesinde bir kablo ve IOS uygulaması kullanarak artık DSLR kameranızı iPhone, iPod ve iPad üzerinden çok kolay bir şekilde kontrol edebileceksiniz. Ürün sadece Nikon için değil, Canon, Hasselblad, Pentax ve Samsung içinde geliştirilmiştir. Yaklaşık bir senedir geliştirilen bu ürün kendinden çok söz ettirecek gibi duruyor. Yazımızın sonundaki satış fiyatını da dikkate alarak yorum bırakırsanız tartışmaya şimdiden başlayabiliriz.

ioShutter sayesinde iPhone, iPod veya iPad’inizin kulaklık girişinden kabloyla bağlayıp IOS cihazınız üzerinden DSLR kameranızı yönetebileceksiniz. Bu yönetim sadece bas ve çek anlamında değil zamanlayıcı, bulb mod, timelaps çekebilme, ses ve sallayarak tetikleyebilmenin yanında komutları özelleştirebilme gibi özellikleri de barındırıyor.

ioShutter IOS Uygulaması Özellikleri

ioShutter, Nikon D70, D70s ve D80 dışındaki tüm DSLR kameraları desteklemektedir. ioShutter uygulamasının ücretsiz sürümünü ve 9.99$’lık ücretli sürümünü Apple Store’dan indirebilirsiniz.

Zamanlayıcı

Lite sürümünde 20 ve 60 saniye zamanlama özelliği sunuluyor. ioShutter Pro. sürümünde ise belirleyeceğiniz gün ve saatte de çekim yapabileceksiniz.

Bulb Mod

Lite sürümünde 60, 90, 120 saniye arasında seçim yapabilirsiniz. ioShutter Pro. sürümünde ise iPhone, iPod touch veya iPad ekranı kapalıyken bile 1 saniye ile 24 saat arasında seçim yapabileceksiniz.

Timelapse

Lite, Her 5 saniyede bir 5 dakika için de, her 5 saniyede bir 10 dakika için de, her 30 saniyede bir 10 dakika için bir çerçeve de seçim yapma imkanı sunmaktadır. ioShutter Pro. sürümünde ise tamamen özelleştirilebilir aralıklar sunulacaktır.

Ses

Cihazınız açıkken alkışladığınızda veya herhangi bir yüksek ses algıladığında kameranızı tetiklemektedir. ioShutter Pro. sürümünde ise kişiye göre özelleştirilebilen ileri ses seviyesi özelliği olacaktır.

Sallamak

ioShutter lite ile cihazınız hem açık hem de kapalıyken salla ve çek özelliğini kullanabilirsiniz. ioShutter Pro. sürümünde fotoğrafçıya kamerayı tetikleyebilmesi için 6 farklı komut seçeneği sunulmaktadır.

ioShutter Pro. eklentiler yoluyla ekstra özellik kazanabilecektir. Bunlar;

  • Gün doğumu / gün batımı hesap makinesi
  • Uygulamanın görselliğini kullanıcı özelleştirebilecek
  • Tercih edilen değerleri belirleme özelliği gibi…

ioShutter Lite sürümüne ilişkin iPhone ekran görüntüleri:

   
   
   
   

ioShutter Tanıtım Videosu

ioShutter Fiyatı

Gelelim hayatımızı kolaylaştıracak bu kablonın fiyatına. ioShutter için açıklanan fiyat 69.95$‘dır. Store Enlight Photo, Widwest Photo Exchange ve Outdoor Photo Gear gibi sitelerin yanında B&H Photo Video ve Ebay gibi siteler üzerinden de satışa sunulmaktadır. ioShutter’ı bu sitelerden Türkiye’ye gönderimi olanlarından rahatlıkla temin edebilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın