Nevşehir Belediyesi 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

Nevşehir Belediyesi’nce fotoğraf sanatının geliştirilmesi ve bu alanda aktif şekilde çalışma yapanların desteklenerek, özgün sanat değerlerinin ortaya çıkmasına katkıda bulunmak amacıyla bu yıl 5. si düzenlenecek Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması için duyurular , Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu’na ait  internet  sitesinde yayınlanmaya başladı.

Yarışma konusunun  Manzara olarak belirlendiği 5. Uluslararası Nevşehir Belediyesi Fotoğraf Yarışmasına katılmak isteyenler eserlerini,  JPEG formatında 300 dpi çözünürlükte, kısa kenarı en az 2048 piksel boyutunda, fotoğraf boyutu 4 Mb’tan büyük olmayacak şekilde http://www.tfsfonayliyarismalar.org/anasayfa.asp adresine yükleyerek yarışmaya katılabilecekler.

Her katılımcının en fazla 4 eser ile katılabileceği yarışmaya gönderilecek fotoğrafların çerçevesiz, kenar boşluksuz  ve fotoğraf üzerinde imza, işaret, logo veya tarih  gibi  ifadelerin yer almaması da gerekiyor. Yarışmaya eserlerin Baskı, CD/DVD veya e-mail ile katılımları ise  kabul edilmeyecek.

Merkezi İngiltere’de bulunan Fotoğraf Sanatı Federasyonu(FİAP)’nun yanı sıra Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu(TFSF)’nun da katkı sağladığı 5. Kapadokya Uluslararası Fotoğraf Yarışmasına amatör ve profesyonel sanatçılar katılabilecek.

Nevşehir Belediyesi 5. Uluslararası Fotoğraf Yarışması

nevsehir-belediyesi-5-uluslararasi-fotograf-yarismasi

Birinci olacak eser sahibine Altın Madalya, ikinciye Gümüş Madalya ve üçüncüye de Bronz Madalya’nın ödül olarak verileceği 5. Uluslar arası Fotoğraf  Yarışması’nda ayrıca 3 mansiyon ödülü verilecek. 5. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışmasında bu yıl ilk kez özel ödüllerde verilecek. Yarışmada En İyi Kapadokya Fotoğrafı Özel Ödülü elde edecek eser sahibine 3000 TL , 2. olacak eser sahibine 2000 TL ve 3.lüğü elde edecek eser sahibine de 1000 TL para ödülü verilecek. Jüri değerlendirmesi ile yarışma sonunda yapılacak sergileme için de 30 fotoğraf belirlenecek ve eser sahiplerine de eser başına 100 TL ödül takdim edilecek.  FIAP En İyi Fotoğrafçı Ödülü  ise toplamda en fazla eseri sergilenen fotoğrafçıya verilecektir.

Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver, Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı   Prof. Mustafa Arslan, Erciyes Üniversitesi Gezil sanatlar Fakültesi Resim Bölümü öğretim üyesi  Doç. Hakan Pehlivan, Nevşehir Müze Müdürü ve fotoğraf sanatçısı  Murat  Gülyaz ve Maltepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim ve Tasarım Bölüm Başkanı  Doç. Dr. Osman Ürper’ in seçici kurul üyeliğini yapacağı 5.  Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’na katılmak isteyen amatör ve profesyonel fotoğraf sanatçılar 17 Eylül 2014 Çarşamba saat günü saat 23.00’ e kadar  internet üzerinden başvuruda bulunabilecekler.

20 Eylül 2014 Cumartesi günü  seçici kurulun değerlendirmesinin ardından yarışma sonuçları, 22 Eylül 2014 Pazartesi günü açıklanacak.

5. Nevşehir Belediyesi Uluslararası Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren fotoğraf sanatçılara ödülleri, 13 Ekim 2014 Pazartesi günü düzenlenecek sergi ile birlikte tören ile verilecek.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın