Nikon 1 J1 ve Nikon 1 V1 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı

Nikon 1 serisi kompakt makinelerden birine erken sahip olanlardan biriyseniz. Nikon’un dün yayınladığı firmware güncelleştirmesi mutlaka yüklemeniz gerekecektir. Bu günceleme Nikon 1 J1 ve Nikon 1 V1 için önemli yazılımsal problemleri ortadan kaldırmaktadır.

Makinenizin mevcut yazılım versiyonunun ne olduğunu merak ediyorsanız. Sırasıyla; kameranızı açın, menü’den setup menüye girin, firmware versiyon adımından yüklü olan yazılımınızın sürümünü öğrenin. Burada A ve B kamera için sürümleri, L objektif, S ise flaş ünitesi için sürümü göstermektedir.

Nikon 1 J1 ve Nikon 1 V1 İçin Yazılım Güncellemesi Çıktı

Peki bu güncelleme ile hangi hatalar giderilmiş. Öncelikle bu yazılımın versiyonu A: 1.11 / B 1.10 diye ifade ediliyor. Nikon 1 J1 için dahili flaş, Nikon 1 V1 içinde harici SB-N5 flaşa bağlı aşırı flaş gücüne maruz kalmadan dolayı pozlama problemi giderilmiş. Diğer giderilen problem ise Nikon 1 V1‘e özgüdür. Bildiğiniz üzere Nikon 1 V1‘in özelliklerinden biri de vizöre yaklaştığınızda makine otomatik olarak LCD’den elektronik vizöre (electronic viewfinder) geçmesidir. V1’de kamera manuel modda iken bu geçişler bazen düzgün çalışmayabiliyordu. Bu güncelleme ile bu problemde ortadan kaldırılmış durumda.

Yazılımları aşağıdaki linklerden indirebilirsiniz.

  • Nikon ABD
    • Nikon 1 J1 firmware A: 1.11 / B: 1.10
    • Nikon 1 V1 firmware A: 1.11 / B: 1.10 
  • Nikon Avrupa
    • Nikon 1 J1 firmware A: 1.11 / B: 1.10
    • Nikon 1 V1 firmware A: 1.11 / B: 1.10

 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın