Nikon, 3 Ürünle “TIPA AWARDS 2012” Ödülünü Kazandı

Nikon’un 3 ürünü D5100, D800 ve SB-910 Speedlight flaş “Tipa Awards 2012” ödülünü kazandı. Nikon’un resmi sitesi Nikon Türkiye‘den yapılan açıklamaya göre, Nikon D800 en iyi ileri seviye DSLR fotoğraf makinesi, Nikon D5100 en iyi başlangıç seviyesi DSLR fotoğraf makinesi ve SB-910 Speedlight flaş en iyi profesyonel flaş sistemi ödüllerini kazanmıştır. Nikon Türkiye‘den yapılan açıklama metni aşağıdadır.

Belirli kategorilerde TIPA Awards 2012 ödüllerini kazanan ve 1 Nisan 2011 ve 31 Mart 2012 tarihleri arasında duyurulan fotoğraf ve görüntüleme alanındaki en iyi ürünler; Avustralya, Kanada, Çin, Amerika Birleşik Devletleri ve Güney Afrika olmak üzere toplam dokuz ülkede bulunan fotoğraf ve görüntüleme dergilerinin editörleri tarafından oylanmışlardır.

  • D5100 modelinin TIPA Awards 2012 en iyi başlangıç seviye D-SLR fotoğraf makinesi seçilmesinin nedenleri

Yüksek ISO hassasiyeti ve monitörü mükemmel çözünürlüğünün görüntü kalitesi ve16.2 MP CMOS sensörü ile Nikon D5100, yeni başlayanlara, dijital SLR fotoğraf makinesinin kalitesini öğrenmelerini ve cazip fiyatıyla kullanıcıların donanımlı fotoğraf makinesi deneyimini yaşamalarına olanak veriyor. Çekim kolaylığı, fotoğrafçı kontrollü ayarlara kolay erişimin yanı sıra, etkileyici hareketli LCD ekranı tarafından desteklenir. Eğlence ekleme için ise High Dynamic Range (HDR) fonksiyonu da dahil olmak üzere birçok özel efektler moduna sahiptir. Buna ek olarak, D5100 Full-HD (1920 x 1080p/30p) film kapasitesi bulunmaktadır.

  • D800 modelinin TIPA Awards 2012 en iyi ileri seviye D-SLR fotoğraf makinesi seçilmesinin nedenleri
D800 fotoğrafçılara etkileyici kalitede görüntüler elde etmeleri için etkin 36.3 milyon piksel sayısı sunmaktadır. Resim dosya boyutu, orta format dijital çıkıştan başlamaktadır ve fotoğrafçılara geniş format boyutlarında görüntüler yazdırmalarını sağlamaktadır. Full HD-Film kaydı aynı zamanda kaliteli video kaydetmek isteyen ileri düzey fotoğrafçıların ilgisini çekecek. Güçlü yapılı, ancak kullanımı ağır olmayan, eğlenceli ve tüm temel fonksiyonlar ile donatılmış D800, stereo ses, ISO-6400 serisi (ISO 25,600 eşdeğeri kadar genişletilebilir) ve 4 kare saniyede çekim hızı sunmaktadır. TIPA üyeleri için, bu fotoğraf makinesi kuşkusuz en son taleplerin ve pratik kullanım ihtiyacının en iyi birleşimidir.
  • SB-910 modelinin TIPA Awards 2012 en iyi profesyonel flaş sistemi seçilmesinin nedenleri 

Nikon Yaratıcı Aydınlatma Sistemi üzerine inşa edilen yeni SB-910 flaş ünitesi, gelişmiş sezgisel işletim sistemi ve grafik kullanıcı ara yüzü kullanmaktadır. SB-910 Speedlight en iyi odak uzaklığını kapsamakta ve kamera gövdesi üzerinde ışık dağılımını optimize eden yerleşik FX / DX-format tanımlaması bulunmaktadır. Ayrıca daha verimli pil kullanımının yanı sıra, flaş ısındığında soğuyana kadar tamamen kapatılması yerine, yeniden kullanıma sokma sayısını arttıran gelişmiş Termal Cut-Out fonksiyonuna sahiptir. Otomatik olarak fotoğraf makinenizin beyaz dengesi ayarı değiştirebilen, floresan ve akkor renk sıcaklığı dengesi için, SB-910 yeni bir sabit tip renk telafi filtresi özelliği taşımaktadır.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın