Nikon D3200 Harici Wi-Fi Özelliği

Nikon’un bu ay içinde duyurmasını beklediğimiz 24 megapiksel çözünürlüğe sahip Nikon D3200 DX format fotoğraf makinesinin dahili bir Wi-Fi özelliği olması beklenmemektedir. Bu özellik WT-5A benzeri isminin WU-1A olmasını beklediğimiz Wi-Fi kablosuz aktarıcı ile sağlanacak ve Nikon D3200 ile bu aktarıcıda tanıtılacaktır.

Nikon D3200 Özel Sayfası

Nikon D3200‘e Wi-Fi kablosuz aktarıcı takılarak sosyal ağlarda fotoğraf paylaşmak hatta fotoğraflarınızı e-posta ile göndermek mümkün olacaktır. Hatta beklentimiz bu aktarıcı sayesinde Wi-Fi bağlantısı olmadan dahi aklıllı telefonlara görüntü transferi sağlanabilecek. Bu özellik imajların akıllı telefonlardan upload edilmesine ve paylaşılmasına imkan sağlayacaktır (Eye-Fi kart benzeri). Bu yeni özellik Android cihazlar ile de çalışacaktır. Tahmin ediyoruz ki WU-1A ile entegre çalışacak bir telefon uygulaması da olacak ve bu uygulama ile kamerayı uzaktan kontrol etmek ve imaj yüklemek mümkün hale gelecektir.

Nikon’un 2012 yılı içinde (muhtemelen Ağustos ayında) duyurmasını beklediğimiz Coolpix modellerinde de bu teknolojiye yer vermesi beklenmektedir.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın