Nikon D4 ve D800 için Firmware Güncellemesi 1.01 Duyuruldu

Nikon 2012 yılında duyurduğu full frame kameraları Nikon D4 ve Nikon D800 için yeni firmware güncellemelerini duyurdu. Bu ilk firmware güncellemesinin en önemli tarafı, daha önce Türk Nikon üzerinde de aktardığımız üzere, kullanıcılar tarafından tespit edilen Nikon D4 ve D800 kilitlenme sorunu için kalıcı çözümün üretilmesi yönünde olmuş. Nikon D4 ve D800 için firmware güncellemesi 1.01’in içerdiği diğer küçük düzeltmeleri ise aşağıdaki gibi aktarabiliriz.

Nikon D800 firmware güncelleme B1.01

LCD ekran üzerinde oynatma modu (playback mode) açıkken ve çekilen fotoğraflar izlenirken bir fotoğraf çekmek istenildiğinde LCD monitör kapanıp bazı nadir durumlarda hafıza kartı erişim lambası sürekli parıldıyor ve kamera işlemlere yönelik cevap veremiyordu. Bu sorun çözüldü.

Bazı ayarlar uygulanarak Wireless Transmitter WT-4 kullanıldığında, Wireless Transmitter -> Transfer Settings -> Send File As sadece JPEG ayarlandığı halde RAW görüntüleri de transfer ediliyordu. Bu sorun çözüldü.

Görüntü alanının 5:4 (30×24) set edilmesiyle beraber Active D-Lighting’in kapalı olması durumunda bazen çekilmiş fotoğrafların alt kısmında koyu gölge gözüküyordu. Bu sorun çözüldü.

Nikon D800 firmware güncellemesi B1.01

Nikon D800E firmware güncellemesi B1.01 D800 ile aynı düzeltmeleri içermektedir.

Nikon D4 firmware güncelleme 1.01

LCD ekran üzerinde oynatma modu (playback mode) açıkken ve çekilen fotoğraflar izlenirken bir fotoğraf çekmek istenildiğinde LCD monitör kapanıp bazı nadir durumlarda hafıza kartı erişim lambası sürekli parıldıyor ve kamera işlemlere yönelik cevap veremiyordu. Bu sorun çözüldü.

Bazı ayarlar uygulanarak ağ fonksiyonları kullanıldığında, Network -> Send File As sadece JPEG ayarlandığı halde RAW görüntüleri de transfer ediliyordu. Bu sorun çözüldü.

Nikon D4 firmware güncellemesi 1.01

Nikon Kameramın Firmware Versiyonunu Nasıl Öğrenirim?

1. Kameranızı açın.
2. Menu ekranını görüntülemek için “Menu” butonuna basın.
3. Setup menü içerisine girin.
4. Firmware versiyonu seçin.
5. Kameranızın firmware versiyonu görüntülenecektir.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın