Nikon DSLR Fotoğraf Makinesi ile Maç Keyfi

Nikon DSLR fotoğraf makinenizi futbol maçı izlemek ve bu güzel anı fotoğraflamak için stadyuma götürmek konusunda tereddüt yaşıyor olabilirsiniz.

Yurtdışında maçlara DSLR sokmak genelde problem olsada Türkiye’de Nikon DSLR fotoğraf makinenizi hiçbir sıkıntı yaşamadan stadyumdan içeri sokabiliyorsunuz. Bütün maçlara Nikon D90 makinemi götüren biri olarak, öneririm ki  gönül rahatlığıyla DSLR’ınızı yanınıza alın ve hem stad çevresinde hem de stad içinde kompozisyon zengini bu harika ortamı kaçırmayın. Bu zamana  kadar maçlara sırt çantamla hiç gitmedim. Gitmeyi de düşünmüyorum. Ortamın çok kalabalık olması dolayısıyla hareketlerimi zorlaştırması, uzun saatler boyunca çantayla ayakta kalmanın vereceği yorgunluk ve tabiki fotoğraf çekme güçlüğü sırt çantasınını yanıma almayı düşündürmüyor.  

Nikon D90‘ımı korunmasız götürmeye de kıyamadığım için böyle zamanlar için biçilmiş kaftan olan Neopren kılıfıma sarıp maçı izlemeye gidiyorum. Neopren DSLR koruyucu kılıf, Nikon DSLR’ınızı hem yağmur hem de darbelerden çok başarılı bir şekilde korumaktadır. Bu kullanışlı kılıfı kesinlikle tavsiye ederim. 

Bir Fenerbahçe taraftarı olarak Şükrü Saraçoğlu stadının en güzel yanı oyun alanına çok yakın olmanızdır. Eğer yanınıza bir de telephoto zoom lens almanız çok güzel kareler bulma şansınız var. Özellikle futbol tutkunu olup fotoğraf çekimlerinde kompozisyon sıkıntısı yaşayan kişiler için çok ideal bir ortam diyebiliriz. Her yer kompozisyon kaynıyor 🙂 Hal böyle olunca maça konsantre olmak pek de kolay olmuyor!

Türk Nikon Forum‘da Fenerbahçe Şükrü Saraçoğlu Stadı başlıklı forum yazısında ilgili fotoğraflara bakabilirsiniz. Fotoğraflar Fenerbahçe – Kardemir Karabükspor maçına ait ve Nikon D90 gövde ile çekildi. Lens/objektif olarak Tamron AF 70-300mm f/4.0-5.6 SP Di VC USD kullanıldı.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın