Nikon DSLR Üzerinden Ücretsiz Fotoğraf Aktarım Yazılımı

Geçen hafta Facebook sayfamızdan bir takipçimizin sorusu üzerine yaptığımız araştırmada DCamCapture isimli bu programla karşılaştık. Programı denemek için indirip kurduğumuzda oldukça faydalı bir yazılım olduğunu düşünerek sizlerle de paylaşmak istedik.

Ücretsiz olan fotoğraf aktarım yazılımımızın ismi DCamCapture. Yazılım sayesinde Nikon DSLR fotoğraf makinenizi USB ile bilgisayara bağladıktan sonra vizördeki görüntüyü canlı olarak monitöre aktarmanızı sağlıyor. Mouse yardımıyla denklanşöre basmadan yazılım üzerinden fotoğraf çekebiliyorsunuz. Çektiğiniz fotoğraf otomatik olarak bilgisayarda sizin belirlemiş olduğunuz dizine fotoğrafı anında kopyalıyor. Ayrıca fotoğraf makinenizin pil doluluk oranınıda görebiliyorsunuz.

Bu güzel iki özelliğin dışında yazılımda bir ayrıntı daha ilgimizi çekmiş durumda. Hatırlarsınız iPhone İle Time Lapse Yapımı yazımızda DSLR ile bu işin daha kaliteli yapıldığını belirtmiştik. Ama bunun için kablolu ve Timer özelliği olan bir uzaktan kumandaya gerek olduğunu söylemiştik. Bu yazılım sayesinde uzaktan kumanda aksesuarına gerek kalmadan yapabilmeniz mümkün. Timer bölümünde gerekli ayarları yapıp ve sonucu beklemeniz yeterli. İlk fırsatta deneyeceğiz ve tecrübelerimizi sizlerle paylaşıyor olacağız.

DCamCapture yazılımı şu an Nikon D40, D40x, D60, D80, D90, D5000, D7000, D200, D300, D300s, D700, D3, D3s, D3x modellerini desteklemekte. Windows XP, Windows Vista ve Windows 7 işletim sistemleri ile uyumlu çalışmakta. Yazılımı buradaki linkten inceleyebilir ve indirebilirsiniz. Sürekli güncellenen bir yazılım olduğundan sayfayı takibiniz de tutmakta yarar var. Eğer Macintosh kullanıcısı iseniz programın daha basitleştirilmiş versiyonunu buradaki linkten incelemeniz ve indirmeniz mümkün.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

Bir yorum var“Nikon DSLR Üzerinden Ücretsiz Fotoğraf Aktarım Yazılımı

 1. Avatar for Ersin Tuban

  marlin kasap

  Merhaba,
  DSLR bir makine üzerinden usb ile PC’ye bağlı iken bilgisayardan (fotoğraf makinesine dokunmadan) fotoğraf çekmem mümkün mü?
  Astronomi projemde kullanmak üzere bu şartları sağlayan bir makine ve yazılımı önerebilir misiniz?
  Selamlar

Cevap Yazın