Ana sayfa » Nikon F-Mount ile Yeni Prime Circle XT-F Sine-Tarzı Lensler Duyuruldu

Nikon F-Mount ile Yeni Prime Circle XT-F Sine-Tarzı Lensler Duyuruldu

By on

LookCircle tarafından Nikon F Mount tabanlı, uyumlu yeni lens setleri duyuruldu. LookCircle’ın Nikon F Mount için duyurduğu yeni Prime Circle XF-T sinema tarzı (cine-style) lens seti Carl Zeiss ZF.2 ürün dizilişini temel alıyor.

Nikon Rumors üzerinde yer alan habere göre natürmort fotoğrafçılığın üst sınıf lensleri profesyonel sinema tarzı özellikler ile tanışıyor. ZF.2 18mm f/3,5 ve 15mm f/2,8 ile 24×36 full-Frame tam kapsama sunan Prime Circle XF-T  lensler, gerçek sinematik görüntüler için Carl Zeiss ZF.2 optik performansı içermektedir. Ultra hafif tasarıma sahip bu lenslerde odak / diyafram ayarlarını kolay okumak için özel “Side Index View“, ayrıca odak ve diyafram, sinematik lensler gibi yanda ölçeklenmektedir.  Aşırı parlama ve yansıma kontrolü sağlayan bu lensler Nikon F mount için bağlama kısmı paslanmaz çelikten yapılmıştır.

Aşağıdaki fotoğraflarda özellikle bir Nikon D800 dijital SLR kameraya takılmış Prime Circle PCXT Makro 50mm f/2 lensi görebilirsiniz.

d800-50mm-pcxt-lens

d800-50mm-pcxt-lens-01

d800-50mm-pcxt-lens-02

d800-50mm-pcxt-lens-03

 

via Nikon Rumors

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Luminar 4 için kupon kodu "FOTOPEDI" kullanarak €10 daha indirim elde edebilirsiniz.Luminar 4 İndir

Category: Haber | Tags: , , , , | Comments: 1

Avatar for Alper Orus

"Fotoğraf sanatı, insanın bakış açısını yalın bir şekilde sunduğu ve kendine özgü şekilde bu bakış açısını yansıttığı bir sanattır. Teknolojinin geliştiği her noktada bu bakış açısını sergileyen yine insanın ta kendisi olacaktır."

Yorum yapan ilk kişi olun.

Bir yorum bırakın