Nikon Galatasaray’a Sponsor Oldu

Bugün Anadoolu Ajansı’ndan flaş haber olarak tüm basın yayın organlarına Nikon’un Galatasaray Spor Kulubü‘ne sponsor olduğu haberi düştü. Sponsorlukla ilgili olarak aşağıda Anadolu Ajansı’ndan (AA) gönderilen basın duyurusunu görebilirsiniz. Sponsorluk anlaşmasının tüm detaylarını ilerleyen saatlerde Türk Nikon üzerinde ya da Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Her ne kadar sponsorluk detaylarını henüz bilmesekte (açıklama yazımızdan sonra yapıldı), ilk izlenim olarak,Nikon’un Galatasaray gibi taraftar kitlesi olan bir spor kulübü ile beraber anılıyor olmasının ülkemizde Nikon isminin yaygınlaşmasında daha da önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.

Galatasaray Sportif AŞ ile optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları alanında dünyanın önde gelen markalarından Nikon arasında yarın sponsorluk anlaşması imzalanacak.Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, imza töreninin, saat 15.30′da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena basın toplantı odasında gerçekleştirileceği bildirildi.
Nikon’un, Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları sponsoru olacağı anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Futbol Teknik, İdari ve Sportif Direktörü Fatih Terim ile Nikon Orta Doğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida katılacak.

Yazımız yayınlandıktan sonra Nikon Türkiye resmi sitesinden yapılan duyuru metni aşağıdadır:

Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen törende, Galatasaray ile Nikon arasında 1,5 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalanırken, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Nikon Ortadoğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida hazır bulundu. Anlaşma kapsamında Galatasaray Futbol Takımı’nın optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları sponsorluğunu Nikon üstlenirken, futbol takımının şortlarında da Nikon’un reklamı yer alacak. Ali Dürüst ve Takashi Yoshida tarafından sponsorluk anlaşmasının imzalanmasının ardından, Dürüst, Yoshida ve Fatih Terim, üzerinde Nikon’un reklamı da bulunan bir şorta birlikte imza attılar. Yaptığı açıklamada Ali Dürüst, uluslararası tecrübesi, Türkiye ve Avrupa’daki başarılarıyla önemli bir marka olan Galatasaray’ın, alanında bir dünya devi olan Nikon’la yaptığı işbirlikten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirirken, ”Bu anlaşma, Japonya ve Uzak Doğu’da Galatasaray’ın değerini daha da artıracaktır. Bu birlikteliğin başarılı olmasını diliyorum. İnşallah uzun yıllar devam eder” dedi. -Yoshida: ”Dünyada ilk kez bir futbol takımına sponsor olduk”- Nikon’un dünyada ilk kez bir futbol takımına sponsorluk yapacağını belirten Nikon Ortadoğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida, bundan dolayı gurur duyduklarını kaydetti. Galatasaray’ın kendi alanında Türkiye’de ve dünyada bilinen bir takım olduğunu aktaran Yoshida, ”Böyle bir birliktelik hepimiz için mutluluk kaynağı. Biz bu birlikteliğin hem Nikon için hem de Galatasaray için verimli olacağına inanıyoruz. Nikon yönetimi adına Galatasaray’a çok teşekkür ediyorum ki sponsor olarak Nikon’u seçtiler. Bu birliktelik eminiz ki çok başarılı olacak ve uzun yıllar devam edecek” diye konuştu. Yoshida, Galatasaray’a Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu maçları öncesi de başarı dileklerinde bulundu.


Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

%d blogcu bunu beğendi: