Nikon Galatasaray’a Sponsor Oldu

Bugün Anadoolu Ajansı’ndan flaş haber olarak tüm basın yayın organlarına Nikon’un Galatasaray Spor Kulubü‘ne sponsor olduğu haberi düştü. Sponsorlukla ilgili olarak aşağıda Anadolu Ajansı’ndan (AA) gönderilen basın duyurusunu görebilirsiniz. Sponsorluk anlaşmasının tüm detaylarını ilerleyen saatlerde Türk Nikon üzerinde ya da Facebook sayfamızdan takip edebilirsiniz. Her ne kadar sponsorluk detaylarını henüz bilmesekte (açıklama yazımızdan sonra yapıldı), ilk izlenim olarak,Nikon’un Galatasaray gibi taraftar kitlesi olan bir spor kulübü ile beraber anılıyor olmasının ülkemizde Nikon isminin yaygınlaşmasında daha da önemli bir rol oynayacağını düşünüyoruz.

Galatasaray Sportif AŞ ile optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları alanında dünyanın önde gelen markalarından Nikon arasında yarın sponsorluk anlaşması imzalanacak.Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, imza töreninin, saat 15.30′da Ali Sami Yen Spor Kompleksi Türk Telekom Arena basın toplantı odasında gerçekleştirileceği bildirildi.
Nikon’un, Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları sponsoru olacağı anlaşmanın imza törenine, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Futbol Teknik, İdari ve Sportif Direktörü Fatih Terim ile Nikon Orta Doğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida katılacak.

Yazımız yayınlandıktan sonra Nikon Türkiye resmi sitesinden yapılan duyuru metni aşağıdadır:

Türk Telekom Arena’da gerçekleştirilen törende, Galatasaray ile Nikon arasında 1,5 yılı opsiyonlu 3 yıllık sözleşme imzalanırken, Galatasaray Kulübü İkinci Başkanı Ali Dürüst, Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim ve Nikon Ortadoğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida hazır bulundu. Anlaşma kapsamında Galatasaray Futbol Takımı’nın optik ekipmanlar ve görüntüleme cihazları sponsorluğunu Nikon üstlenirken, futbol takımının şortlarında da Nikon’un reklamı yer alacak. Ali Dürüst ve Takashi Yoshida tarafından sponsorluk anlaşmasının imzalanmasının ardından, Dürüst, Yoshida ve Fatih Terim, üzerinde Nikon’un reklamı da bulunan bir şorta birlikte imza attılar. Yaptığı açıklamada Ali Dürüst, uluslararası tecrübesi, Türkiye ve Avrupa’daki başarılarıyla önemli bir marka olan Galatasaray’ın, alanında bir dünya devi olan Nikon’la yaptığı işbirlikten ötürü duydukları memnuniyeti dile getirirken, ”Bu anlaşma, Japonya ve Uzak Doğu’da Galatasaray’ın değerini daha da artıracaktır. Bu birlikteliğin başarılı olmasını diliyorum. İnşallah uzun yıllar devam eder” dedi. -Yoshida: ”Dünyada ilk kez bir futbol takımına sponsor olduk”- Nikon’un dünyada ilk kez bir futbol takımına sponsorluk yapacağını belirten Nikon Ortadoğu Bölge Yöneticisi Takashi Yoshida, bundan dolayı gurur duyduklarını kaydetti. Galatasaray’ın kendi alanında Türkiye’de ve dünyada bilinen bir takım olduğunu aktaran Yoshida, ”Böyle bir birliktelik hepimiz için mutluluk kaynağı. Biz bu birlikteliğin hem Nikon için hem de Galatasaray için verimli olacağına inanıyoruz. Nikon yönetimi adına Galatasaray’a çok teşekkür ediyorum ki sponsor olarak Nikon’u seçtiler. Bu birliktelik eminiz ki çok başarılı olacak ve uzun yıllar devam edecek” diye konuştu. Yoshida, Galatasaray’a Spor Toto Süper Final Şampiyonluk Grubu maçları öncesi de başarı dileklerinde bulundu.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

8 comments on “Nikon Galatasaray’a Sponsor Oldu

 1. Avatar for İlker Laçalar

  sarilaci12

  Arkadas illa CANON’a mi gecelim yani !!! Nerden cikti bu anlasma ???

  • Avatar for İlker Laçalar

   Volkan1907

   Sponsorluk anlaşmasından önce sipariş ettiğim D7000 (18-105) fotoğraf makinesini teslim almadan iptal ettirdim. Elveda nikon.

   • Dünya Devleri Bile Kimin Ne Olduğunu Biliyor , Fener Kimki Sponsor Olucak ismi Yok Dünyada Varlığı Meçhul. Yaşa Nikon Büyüksün Bu Anlaşma Olmadan 3 Hafta Önce D90 Aldım iyikide Almışım . 3 , 5 Tane Fenerli Nikon Almasada Olur. Teneke Kupacılar,))

    • ben de nikon hastasıyım bu anlaşma bence harika olmuş. kaldıki türkiyede futbolu buhale getirenlere sesleniyorum. bakın fenerli arkadaşlar ben bir galatasaylıyım.ama bu anlaşma fenerde de olsaydı ben nikon dan vazgeçmezdim neden derseniz.çünkü fenerbahçe de bir türk takımı olduğu için….. anladınızmı arkadaşlar

 2. Avatar for İlker Laçalar

  Yusuf Ziya Çirkin

  Ben fanatik olmayan iyi bir Fenerbahçe taraftarıyım.2 yıldan beri büyük bir keyifle kullandığım nikon D200 fotoğraf makinemi satıp bütçem elverdiğince Nikon D300s yada zorlayarak da olsa D700 e terfi etmek istediğim bir anda bu sponsorluğu öğrendim.İnanın fotoğraf makinemi elime her aldığımda aklıma sadece spor müsabakası suçu işlemiş insanların 10 aydır hapiste olduğu ve bundan mutlu olan Galatasaray yöneticileri geliyor.Bu yıl ülkemizde futbol bu kadar ön plana çıkarak rekabet sporun ötesine geçip artık sosyal hayatın her alanında kamplaşmalar oluşmuşken yapılan bu anlaşmanın ”Nikon gibi zaten Türkiye de yeterince aktif olmayan” bir markaya Canon karşısında avantaj getirmeyeceğine inanıyorum.Fenerbahçe taraftarının takımına nasıl tutku ile bağlı olduğunu maddi manevi her türlü desteği hiçbir futbol kulübünde görülmeyecek düzeyde verdiği taraflı tarafsız herkes bilirken Nikon un bu hatayı nasıl yaptığını anlayabilmiş değilim. Full frame de fiyat avantajını da göz önüne alarak en kısa zamanda Nikon D200 satarak bir Canon fotoğraf makinesi sahibi olmayı düşünüyorum.

  Saygılarımla
  Yusuf Ziya ÇİRKİN

 3. Nikon doğruyu seçmiş fenerli arkadaşlar bence nikonlarından vazgeçmeyip takımlarını değiştirmeyi denesinler..

 4. Bu hiç iyi olmadı 🙂

Cevap Yazın