Nikon Tam Kare Aynasız Fotoğraf Makinesi Çalışmaları Hız Kazandı

Nikon tam kare aynasız fotoğraf makinesi (Nikon full frame mirrorless) hakkında yeni bilgiler sızmaya başladı. Son gelen haberlere göre firmanın 2018 yılında duyurması beklenen tam kare aynasız fotoğraf makinesi için geliştirme çalışmaları hız kazandı. 

Buna göre Nikon’un tam kare aynasız fotoğraf makinesi için bir ön geliştirme duyurusunu Photokina 2018 etkinliği kapsamında görebiliriz. Dedikodular ise Nikon’un üst seviye özellikler ile sunacağı aynasız fotoğraf makinesi için resmi duyuruyu 2019’un ilk çeyreğine işaret ediyor. 

Daha önce Nikon’un araştrma ve geliştirme  müdürü Tetsuro Goto’nun açıklamalarında yer aldığına göre Nikon, full frame yani tam kare sensörlü bir aynasız fotoğraf makinesi geliştiriyor.

Nikon Tam Kare Aynasız Fotoğraf Makinesi Çalışmaları Hızlandı, Bir Yıla Duyurulabilir

Güvenilir kaynaklara göre firma, iki farklı sensöre sahip prototip üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Bunlardan birisinin DX format DSLR gövdelerdeki gibi APS-c sensöre sahip olabileceği ve aynı Nikon D500’de bulunan 20.1MP çözünürlük ile gelmesi bekleniyor.

Güzel haber ise Nikon full frame aynasız fotoğraf makinesi hakkında. Dedikodular doğruysa tam kare aynasız konseptinin Nikon D850 DSLR’dan 45-megapiksel görüntü algılayıcıya sahip olabileceği belirtiliyor.  

Nikon tam kare aynasız fotoğraf makinesi için ortaya atılan dedikodular ve beklentiler 

  • Nikon, 2018 yılında hem APS-c aynasız hem de tam kare aynasız fotoğraf makinesi duyurabilir. 
  • Nikon full frame aynasız için yeni bayonet
  • Nikon’un yeni objektifi Nikon’un aynasız fotoğraf makineleri ile birlikte geliyor
  • Nikon DX aynasız fotoğraf makinesi 21MP Nikon D500 görüntü algılayıcısı, Nikon tam kare aynasız fotoğraf makinesi 45.7MP Nikon D850 görüntü algılayıcısı kullanabilir.
  • Nikon F lensler için monte edilebilemesini sağlayacak bir adaptör tasarlanacak.

Nikon tam kare aynasız fotoğraf makinesi için geliştirme duyurusunu 2018 yılında Photokina etkinliğinde yapması bekleniyor. Yeni detaylar geldikçe biz de sizleri bilgilendirmeye çalışacağız. 

via: DCN

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın