Nikon Z6 II İncelemesi, Özellikleri ve Fiyatı

Nikon Z6 II, (Z 6 II), orta seviyede meraklı sınıfına giren fotoğrafçılar için tasarlanmış bir full frame aynasız fotoğraf makinesidir. Nikon Z 6 II inceleme yazısında teknik özellikler ve satış fiyatı gibi tüm bilgileri bulabilirsiniz. Gelin bir bakışta aslen Nikon Z6’nın daha hızlı, daha keskin ve daha akıcı görüntülerle iyileştirilmiş versiyonu olan Nikon Z6 II özelliklerine bakalım.

Nikon Z6 II, Z serisi aynasız serisinde amiral gemisi ‘multimedya’ modeli olarak yüksek çözünürlüklü Z7 II’nin altında yer alıyor. 24MP full frame sensör, gövde içi 5 eksenli stabilizasyon ve yüksek kaliteli 4K video çekimi sunan Z6 II, önceki modele benzer bir özellik seti sunuyor, ancak tahmin edebileceğiniz gibi bazı önemli farklılıkları var. İyileştirmeler, daha hızlı sürekli çekime (14fps), geliştirilmiş otomatik odaklama ve APS-C kırpma üzerinden 4K/60p video şeklindedir. Fiziksel olarak Z6 II, orijinal Z6 ile neredeyse aynıdır, ancak şimdi yeni model iki CFexpress / SD kart yuvaları ve dikey bir kontrol tutacağı (ayrı olarak satılır) içeriyor. Çift Hafıza kartı yuvası, Bir yuva, CFExpress (Tip B) ve XQD kartlarını kabul eder. Diğer yuva standart SD kartları kabul eder. Tercih ettiğiniz formatı kullanın. Ya da hem yuvaları hem de ayrı video ve sabit dosyaları veya RAW ve JPEG dosyalarını kullanın, bir yedek oluşturun veya yerleşik depolamanızı en üst düzeye çıkarır.

Nikon Z6 II fotoğraf makinesinde ilk kez, iki EXPEED 6 işlemci motorundan güç alıyor. Daha hızlı görüntü işleme, daha fazla arabellek kapasitesi ve daha fazla genel hız için birlikte çalışmaktadır.

Bir Bakışta Nikon Z6 II

Nikon Z6 II Özellikleri

 • 24.5 Megapiksel
 • FX Biçimli BSI CMOS Full Frame Sensör
 • Çift EXPEED 6 Görüntü İşlemcisi
 • UHD 4K30 Video
 • N-Log ve 10-Bit HDMI Çıkışı
 • 14 fps Sürekli Çekim
 • ISO Hassasiyeti 60-51200 Işık Hassasiyeti
 • 8.1 cm (3.2 inç) Dokunmatik, Eğilebilir Ekran
 • Çift Hafıza Kartı Yuvası
 • Wi-Fi / Bluetooth
 • Ağırlık – 615 g

Nikon Z 6 II, tüm NIKKOR Z serisi tam çerçeve objektifler ile uyumludur ve objektif yelpazesi sürekli genişlemektedir. Ultra geniş açılı prime objektiflerden telefoto zoom özellikli objektiflere kadar, bu aynasız objektifler daha hızlı, daha sessiz ve daha keskindir. Durağan görüntülerde ve filmlerde mükemmel performans gösterir. Bkz. Nikon Lensler

Nikon Z6 II Satış Fiyatı

Nikon Z6 II satış fiyatı sadece gövde için $1,999 dolar olarak belirlenmiş. Eğer Nikon Z6 II tam kare aynasız fotoğraf makinesini 24-70mm f/4 kit lens ile beraber almak isterseniz fiyatı $2,596 dolar oluyor. Nikon Z6 II Türkiye satış fiyatı ise mevcut dolar kuruna bağlı olarak 20.000 TL civarında bulunabilmektedir.

Aksesuarlar: BF-N1 Gövde Kapağı, DK-29 Vizör Göz Merceği (fotoğraf makinesine takılı olarak gelir), terminal kapaklı EN-EL15c Şarj Edilebilir Li-ion Pil, MH-25a Pil Şarj Cihazı (bir AC duvar adaptörü veya satın alınan ülke ya da bölgeye göre tipi ve şekli değişiklik gösteren bir güç kablosuyla gelir), HDMI/USB Kablosu Mandalı, AN-DC19 Askı, UC-E24 USB Kablosu, BS-1 Aksesuar Kızağı Kapağı

Kutu İçeriği:

 • Nikon Z 6 II Aynasız Dijital Fotoğraf Makinesi (Yalnızca Gövde)
 • Nikon EN-EL15c Şarj Edilebilir Lityum İyon Pil
 • Nikon MH-25A Pil Şarj Cihazı
 • Nikon EH-7P AC Şarj Adaptörü
 • Nikon UC-E24 USB Kablosu
 • HDMI / USB Kablo Klipsi
 • Nikon BS-1 Flaş Yuvası Kapağı
 • Nikon AN-DC19 Fotoğraf Makinesi Askısı
 • Nikon BF-N1 Gövde Kapağı
 • Nikon DK-29 Kauçuk Vizör Lastiği
 • Garanti Belgesi

Nikon Z6 II ile çekilmiş örnek fotoğraflarNikon Z6 II için en iyi lensler

Nikon Z6 II Tanıtım ve İnceleme Videoları

 

Nikon Z6 II İnceleme Sonuçları

Z6 II, hemen hemen her şeyde iyi performans gösteren bir fotoğraf makinesi. Çekim yapmak rahat ve performansı güvenilir bir şekilde iyi. Etkili bir AF sistemine sahip, ancak rakipleri kadar kullanımı basit bir model değildir. Özellikle pil ömrü düşük olan aynasız fotoğraf makinesinin meraklı seviyesinde her işi görecek bir model arayan fotoğrafçılar için uygun olduğunu söyleyebiliriz.

Kimler için uygundur: Çeşitli durumlarda fotoğraf ve video çekimi

Kimler için pek iyi değil: Yüksek çözünürlükte detaylar isteyenler

Nikon Z 6 II Fotoğraf Makinesi

Nikon Z6 II tam kare aynasız fotoğraf makinesi, 24,5 MP FX BSI CMOS sensör, tam çerçeve full frame çift expeed 6 işlemcisi, UHD 4K30 Video; N-Log ve 10-Bit HDMI Çıkışı, 100-51200 geniş ISO aralığı, 14 fps yüksek hızlı sürekli çekim hızlarında, çok yönlü Z 6II tam çerçeveli aynasız fotoğraf makinesi, size daha hızlı, daha keskin ve daha akıcı görüntüler oluşturma olanağı sunar. İster durağan fotoğraflarda, isterse videolarda kendinizi en iyi şekilde ifade etmek için mükemmel fırsatı yakalayın.

Şu anda yeni. Yarın da yeni.
İster video çeken bir fotoğrafçı, isterse durağan görüntüler ya da karışık medya çeken bir video grafiker olun. İster iş birliği yapın, isterse yalnız çalışın. İster yüksek hızlı aksiyon, isterse büyüleyici bir durağanlık olsun. Sinematik 4K veya yerinde röportajlar. Işıkla nasıl bir ortam oluşturursanız oluşturun, bu fotoğraf makinesi her şeye ayak uydurur.

Gece çekimleriniz için uygundur
Bu fotoğraf makinesinin inanılmaz ışık toplama kabiliyetleri, sizi her ışıkta yaratma özgürlüğüne kavuşturur. Durağan görüntüler çekerken ultra geniş ISO aralığında net tam çerçeveli görüntüler ve video çekerken net çıktılar elde edersiniz. Düşük ışıklı AF, artık f/2 (veya daha hızlı) bir objektifle -6 EV’ye kadar çalıştığından, odağı çeyrek ay ışığında bile bulabileceksiniz.

Çok daha hızlı
Ultra geniş Karma AF sistemi, konuya nokta atışı çekim olanağı sunar. Tam otomatik netleme ve otomatik pozlama özellikleriyle tam çözünürlükte 14 fps’ye kadar çekim yapabilirsiniz. Hız önemli olduğunda (her zaman olduğu gibi) başkalarının kaçırabileceği çekimleri yakalayacaksınız.

İki kat daha güçlü
Işıkla ne yaparsanız yapın, daha hızlı ve daha akıcı yapın. İkiz EXPEED işlemci, AF’den arabellek kapasitesine kadar her şey için elinizin altındaki gücü ikiye katlar. İster film, isterse durağan görüntü çekin, performans son derece sorunsuzdur.

Daha uzun süre boyunca daha fazla hız
Daha hızlı ve yüksek performanslı arabellek, tek seferde 200 adede kadar JPEG veya 124 adede kadar 12 bitlik sıkıştırılmamış RAW görüntü çekmenize olanak tanır. Yüksek yenileme hızı, bir saniyeyi bile kaçırmayacağınız anlamına gelir ve çift EXPEED motor, yıldırım hızında yazma hızları sağlar.

Akıcı bir iş akışı için çift kart yuvası
Elinizin altındaki iki hafıza kartı yuvası sayesinde her iş akışına uyum sağlayabilecek yeriniz var. Durağan görüntüleri filmlerden veya RAW görüntüleri JPEG görüntülerden ayırın. Dosyaları kartlar arasında kopyalayın. Yuvaları kapasite aşımı ve yedekleme için yapılandırın. UHS-II SD kartlarını bir yuvada ve XQD kartlarını veya en yeni ultra hızlı CFexpress kartlarını diğer yuvada kullanabilirsiniz.

Devam edin
Röportaj mı çekiyorsunuz? Fotoğraf makinesini bir Tip C USB kablosuyla çalıştırabilir ve hatta çekim sırasında pili şarj edebilirsiniz. Uzun bir çekimde bile bu fotoğraf makinesi her koşula ayak uydurur.

Dikey çekim
İsteğe bağlı Çok Yönlü Pil Tutucu MB-N11, dikey çekim için entegre kontrollere sahiptir. Ve pilleri güç harcamadan ve çalışırken değiştirmenize olanak tanır.

Bir multimedya güç merkezi
Bir video grafikerseniz bu, sizin Nikon’unuz. Fotoğraf makinesinin tam çerçeveli sensörü ve tam piksel değeri, daha geniş dinamik aralık ve daha keskin, daha net video çekimleri sağlar. AF hızı ve izleme hassasiyeti, kayıt sırasında ayarlanabilir ve film çekerken Göz Algılama ve Hayvan Algılama AF özelliklerini kullanabilirsiniz. Esnek kare hızları seçeneklerinizi artırdığından, ihtiyacınız olduğu şekilde görüntü film çıktısı alabilirsiniz.

HDMI üzerinden RAW
Gönderide maksimum kontrol. Daha yüksek aktarım hızları. Z 6II, videoyu ProRes RAW® olarak dışa aktarmak için uyumlu bir ATOMOS haricî kayıt cihazına bağlanmanıza izin verir, ki bu da fotoğraf makinesinin tam çerçeveli sensöründen gelen tüm verileri daha küçük dosyalarda korur.

10 bitlik HDMI çıkışı
Renk derecelendirme sırasında daha fazla esneklik kazanın. 10 bitlik derinlik gibi yüksek bir değerde video kaydı yaparken standart 8 bitlik kayıtta olduğundan milyarlarca daha fazla renk elde edilir. Z 6II ile 10 bitlik çıktıyı doğrudan HDMI aracılığıyla haricî bir kayıt cihazına kaydedebilirsiniz.

Hybrid Log Gamma (HLG)
Zaman alan renk derecelendirme ihtiyacını ortadan kaldırın ve HDR ekranlarda anında oynatmaya hazır video çekimleri yapın. Fotoğraf makinesinin HLG çekim biçimi daha fazla ayrıntı, dinamik aralık ve kontrastı koruduğundan, daha sonra son işlemeye gerek yoktur.

Sağlam yapı
Tozlu sokakları arşınlayın. Dağ yollarına meydan okuyun. Su kenarında çekim yapmamaya son verin. Süper güçlü ve hafif magnezyum alaşımlı çerçeve ile Z 6II, taşıması kolay ve her yere taşınacak kadar sağlam bir yapıdadır. Toza, kire ve neme karşı tamamen yalıtılmış yapısıyla ilham sizi nereye götürürse götürsün yanınızda.

Uzaktan çekim
Uzaktan çekim veya SB-5000 Speedlight Flaş Birimleri gibi haricî flaşları kontrol etmek için isteğe bağlı Kablosuz Uzaktan Kumanda WR-R11b’yi ve Kablosuz Uzaktan Kumanda WR-1’i kullanın.

Yüksek hızlı flaş
14 fps’ye kadar yüksek kare hızlarında çekim yaparken bile haricî flaşları kullanabilirsiniz. Daha fazla derinlik ve boyut oluşturun; tüm çerçeveyi herhangi bir anda aydınlatın.

F objektif yuvalı objektifler
FTZ Objektif Yuvası Adaptörü, 300’den fazla F objektif yuvalı NIKKOR objektifle uyumluluk sunar. Hızlı prime objektiflerden süper telefoto zoom özellikli objektiflere kadar ve bunların arasındaki her şey.

Görmenin yeni yolları
Video çekin. Durağan görüntü çekin. Her şeyi çekin. Geniş hızlı netleme özellikli kompakt NIKKOR Z objektif yelpazesiyle elde edebileceğiniz sinematik alan derinliğine aşık olacaksınız.

Donanım yazılımını SnapBridge ile güncelleyin
Nikon’un sürekli geliştirilen SnapBridge uygulaması, artık fotoğraf makinenizin donanım yazılımını akıllı cihazınız üzerinden güncellemenize olanak tanıyor. Bu uygulamayı uzaktan durağan görüntü ve video çekmek için de kullanabilirsiniz. Alternatif olarak, JPEG’leri veya RAW dosyalarını filtrelemek ve herhangi bir akıllı cihazla ya da bilgisayarla paylaşmak için etiketleri ve telif hakkı bilgilerini doğrudan uygulama üzerinden ekleyebilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın