“Romatizmaya İnat Durmasın Hayat” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Romatoid artrit (RA) ve ankilozan spondilit (AS) hastalarının hareket kısıtlılığı nedeniyle gündelik hayatlarında karşılaştıkları zorlukları ve engelleri konu alan, hayatın içinden karelerle ‘Hareket’ ve ‘Hareket Kısıtlılığı’ olgularına dikkat çekmek ve bunları sanatsal bir formda kurgulayarak yeniden yorumlamak amacıyla düzenlenen fotoğraf yarışması “Romatizmaya İnat Durmasın Hayat” sonuçlandı. Yarışmada dereceye giren çalışmaları TRD Genel Sekreteri Prof. Dr. Vedat Hamuryudan ve Mustafa Altıoklar, Koray Peközkay, Mehmet Turgut, Muammer Yanmaz gibi sinema, basın ve fotoğraf dünyasının profesyonelleri seçti. Yarışmaya katılan 97 fotoğraf arasından jüri tarafından seçilerek dereceye giren eserler ve sahipleri şöyle sıralandı:

Hekimler & Hemşireler Kategorisinde İlk Üç:

1.’lik Ödülü: M. Gamze Demir / Eserin Adı: Eller (Safranbolu Aile Sağlığı Merkezi)

2.’lik Ödülü: Dr. Süleyman Özbek / Eserin Adı:  Romatoid Artrit Terzisi (Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Romotoloji Bilim Dalı)

3.’lük Ödülü: Dr. Salim Dönmez / Adsız (Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Romatoloji Bilim Dalı)

Birinci: M. Gamze Demir / Eller

İkinci: Dr. Süleyman Özbek / Romatoid Artrit Terzisi

Üçüncü: Dr. Salim Dönmez / Adsız

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın