SanDisk 128 GB SDXC ve Özellikleri

Profesyonel fotoğrafçıların en çok güvendiği markalardan biri olan SanDisk, 2012 CES fuarında yeni 128 GB boyutundaki SanDisk Extreme SDXC UHS-I  kartını tanıttı. Flash bellek depolama çözümleri alanında dünya lideri olan SanDisk’in sunduğu bu kart Full HD2 3D video ve yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekimi için ideal özelliklere sahip.

Her geçen gün Full HD video ve yüksek çözünürlük kalitesinde fotoğraf çekme ihtiyaçlarıyla birlikte bu yönde tanıtılan makineler de artmaktadır. IDC’nin (Uluslararası Dijital Görüntüleme Çözümleri) yaptığı araştırmaya göre dijital fotoğraf makineleri ile oluşturulan videolar ve flaş belleğe sahip video kameralar ile oluşturulan veriler 2011’de 4 eksabayt iken 2014 yılında yüzde 50 artarak 6,8 eksabayt gibi ciddi bir artış bekleniyor.

Çekim hızlarının artması büyük bir veri akışını çok hızlı bir şekilde işleme (belleklere hızlı bir şekilde yazılması) ve bununla beraber görüntüleme zorunluluğunu getirmektedir. Özellikle çoklu çekim modunu kullanarak seri halde yüksek çözünürlüklü fotoğraf çekerken bellek kartlarının performansı çok önemli olmaktadır. Peki SanDisk Extreme SDXC UHS-I  bize neler sunuyor.

SanDisk Extreme SDXC UHS-I Özellikleri

 

  • 10 saate kadar Full HD 3D video çekimi yapabilirsiniz.
  • 30 megabayt’a kadar ulaşabilen yüksek çözünürlükte RAW+JPEG formatında fotoğraf çekebilirsiniz
  • Saniyede 45 megabayt okuma ve yazma hızıyla daha hızlı çekim performansı ve hızlı veri aktarımı sağlayabilirsiniz. Örneğin bir saatlik Full HD bir videonun aktarımını beş dakika içerisinde ya da 500 yüksek çözünürlüklü bir fotoğrafın toplu aktarımını bir dakikadan daha az bir sürede sağlayabilirsiniz.

 

 

 

SanDisk Extreme SDXC UHS-I  fiyatına gelince 64 GB ve 128 GB kapasiteleri mevcut olan ürünün önerilen perakende fiyatı $199,99 ve $399,99′ dır.

 

 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın