Uzay İstasyonundan Çekilmiş Harika Dünya Fotoğrafları

Uzaydan çekilmiş dünya dotoğrafları her zaman ilgi çekici olmuştur. Özellikle NASA’nın ikon haline gelen Dünya fotoğrafını biliyorsunuzdur. Mavi Bilye [Blue Marble] olarak ifade edilen bu detaylı Dünya fotoğrafının hikayesini önceki yazılarımızda sizlere aktarmıştık. Hatta son olarak Siyah Bilye [Black Marble] ile Dünyanın gece nasıl gözüktüğünü yine Nasa’nın fotoğraflarında izlemiştik.

Tüm bunlar ilgimizi çekiyor ama yine de kameranın arkasında bir insan olduğunu ve bu fotoğrafları deklanşöre basarak bir insanın çektiğini bilmek daha da keyifli olsa gerek. Kanadalı astronot Chris Hadfield uluslararası uzay istasyonundan çektiği fotoğrafları düzenli olarak twitter hesabından paylaşıyor. Chris Hadfield’ın twitter hesabı ise @Cmdr_Hadfield şeklinde.

Tüm bunlara ek olarak Hadfield’ın kullandığı kameranın Nikon D2 ve D3 olduğunu 400mm telefoto lensin yanısıra çeşitli lensler kullanarak bu fotoğrafları çektiğini söyleyebiliriz. Eğer uzay fotoğrafçılığına ilgi duyuyorsanız twitter takip listenize hemen almanız yerinde olacaktır.

Uzay İstasyonundan Çekilmiş Harika Dünya Fotoğrafları

himalayalar
himalayalar
orta-asya-ciftlikler
kış zamanı orta asyadaki çiftlikler
ustten-cekilmis-firtina
bir fırtına ama fırtınanın uzaydan yani üstten görünümü

volkanik-daglar
şafak vakti volkanik dağların görünümü


Sosyal Medya'da Bizi Takip Edin!

%d blogcu bunu beğendi: