14 Şubat Sevgililer Günü için Bir Coolpix Seçin

14 Şubat sevgililer günü yaklaşıyor ve sevgililer günü için güzel bir hediye almak isteyebilirsiniz. Sevgililer günü yani Valentine’s Day her yıl 14 Şubat günü birçok ülkede kutlanan ve artık günümüzde sevgililerin birbirine çeşitli hediyeler aldığı, aşklarını ifade etmek için kartlar gönderdikleri özel bir gündür.

Son yıllarda 14 Şubat tarihinde yaşanan tüketim sayılara döküldüğünde, tüm dünyada 1 milyar civarında kart gönderildiği, hediye alımlarından kaynaklanan bir piyasa artışı olduğunu rahatlıkla görebiliyoruz. Peki siz sevdiğiniz kişi için hangi Nikon ürününü hediye olarak düşünürsünüz?

Evet 14 Şubat tarihinden önce sevgililer gününde hediye almak konusunda kararsızsanız çeşitli Nikon ürünlerini ön plana çıkararak sevgililer gününe özel Nikon Dslr, Nikon kompakt veya Nikon lens tercihlerini beraber gözden geçireceğiz. Sloganımız 14 Şubat Sevgililer Günü için Bir Coolpix Seçin!

Nikon dijital fotoğraf makinelerini bir hediye olarak düşündüğümüzde birbirinden farklı Coolpix modelleri gözümüzün önüne gelmektedir. Buradan yola çıkarak sevgiliniz için bir Nikon kompakt yani bir Coolpix almayı düşünebilirsiniz. Şubat 2012’de hatta 02 Şubat gibi Nikon’un 2012 için çıkarmayı düşündüğü yeni Nikon’lar ile tanışacağız ancak maalesef bu yeni 2012 model Coolpixlerin satılmaya başlanması sevgililer gününden sonra olacaktır. Bu yüzden Nikon’un 2011 yılında çıkardığı Coolpix modellerine bakmakta fayda var.

14 Şubat Sevgililer Günü için Bir Coolpix Seçin

2011 yılı için iki farklı tarihte duyurulan Nikon Coolpix dijital kompakt fotoğraf makinelerini aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

Nikon’un 09 Şubat 2011 tarihinde duyurduğu Coolpix modelleri

Nikon’un 24 Ağustos 2011 tarihinde duyurduğu Coolpix modelleri

Nikon dijital kompakt serisi yani Nikon Coolpix modelleri performans, stil, yaşam ve all weather gibi 4 farklı kategoride sunuluyor. Bu açıdan bakarsak özellikle Stil serisi olarak sunulan kompakt makineler, farklı renk seçenekleri ve her türlü cebe sığabilen elverişli boyutlarıyla tercih edilebilir. Eğer biraz daha DSLR giriş seviyesine yakın bir tercih yapmak istiyorsanız o zaman performans serisinden bir Coolpix modeli tercih edebilirsiniz.

Hepsi birbirinden güzel bu Nikon Coolpix kameraların farklı özellikleri bulunmaktadır. Örneğin sevgiliniz pembe rengi çok seviyor olabilir. Bu durumda 3.0-inç ekran genişliğinde 16 milyon megapiksel çözünürlükte baskı imkanı sunan bir Nikon Coolpix 6100 modelini hediye etmeyi düşünebilirsiniz. Çoğu Coolpix modelinde siyah, kırmızı ve gümüş neredeyse standart hale gelmiştir. Farklı renk tercihleriyle bir coolpix seçmek istiyorsanız mutlaka Nikon Kompakt > Stil bölümündeki Coolpix modellerine bakınız.

Yukarıdaki örneği tersine çevirirsek her türlü hava şartında elindeki kamera ile fotoğraf çekmek isteyebilecek bir erkek arkadaşınız olabilir. O zaman size Nikon’un All Weather serisinden suya ve darbeye dayanıklı Nikon Coolpix AW100 modelini sunabiliriz. Nikon Coolpix AW100 sunduğu 3.5-inç geniş lcd ekranı yanısıra mavi, turuncu, beyaz ve outdoor havasını yansıtan kamuflaj renkler ile karşımıza çıkıyor.

Nikon dijital kompakt makinelerin video kayıt özelliklerini merak ediyorsanız ve buna göre full hd video kaydı yapan coolpix modelleri tercihiniz olacaksa, diğer taraftan hediye etmeyi düşündüğünüz Nikon Coolpix modelinin LCD ekran genişliği sizin için önemliyse, yüksek çözünürlükte kaliteli baskılar almak istiyorsanız, 2011 yılında çıkan Nikon Coolpix modellerini karşılaştırdığımız yazımıza bakabilirsiniz. Renk ve belirli özellikler dışında tereddütte kaldığınız noktalarda tek bir tablo üzerinde 10 farklı Nikon Coolpix modeli karşılaştırmaya dahil edildiğinden seçim aşamasında size kolaylık sağlayacağını düşünüyoruz.

Hediye almak her zaman zor olmuştur. Özellikle 14 Şubat sevgililer gününde sevdiğinize hediye almak sizin için belki daha da zor bir hal almış olabilir. Eğer hediye olarak fotoğraf makinesi alma aşamasına kadar geldiyseniz Nikon’un birbirinden şık ve kaliteli Coolpix modellerini sizler için tanıtmaya ve hediye potansiyeli olan modellerini ön plana çıkarmaya çalıştık.

Nikon dijital kompakt fotoğraf makinesi alımında yukarıda aktardığımız bilgiler ve Nikon Kompakt sayfasında bulunan tüm Coolpix modelleri sizi daha da içinden çıkılmaz bir noktaya getirdiyse Türk Nikon Forum içerisinde Nikon ürünlerini kullanan kişilerden destek almak için sorularınızı yöneltebilirsiniz. Arzu ederseniz bizimle direkt iletişime geçebilir ya da Türk Nikon Facebook sayfamızdan yorum bırakabilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın