Anket : Doğal Yoğunluk (ND) Filtresi Kullanıyor musunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde geçen hafta sizlere Nikon’un yeni orta seviye dijital SLR fotoğraf makinesi Nikon D7100 hakkındaki izlenimlerinizi aldığımız Nikon D7100’ü Nasıl Buldunuz? Terfi Etmeyi Düşünür müsünüz? sorusunu sormuştuk. Bu hafta ise doğa ve manzara fotoğrafçıları için vazgeçilmez ekipmanlardan birisi olan doğal yoğunluk filtresi, nd filtreler ilgili bir anket sorusu sormak istiyoruz.

ND Filtreler sayesinde dışarıdan gelen doğal ışığın yine doğal bir biçimde lensin içinden geçerek sensöre azalarak gitmesi sağlanmaktadır. Bu filtrelerin “neutral” yani “doğal” yoğunluk şeklinde yorumlanmasının en önemli sebeplerinden birisi ise sağlanan bu doğal ışığın azalması aşamasında, renk kaybının olmamasıdır. Bkz. Doğal Yoğunluk Filtresi – ND (Neutral Density) Filtre Nedir? Ne İşe Yarar?

Hoya HMC Pro1 Neutral Density (ND)

Hoya HMC Pro1 Neutral Density (ND)

Doğal Yoğunluk (ND) Filtresi Kullanıyor musunuz?

Bu haftaki anketin sorusu doğal yoğunluk filtresi kullanıyor musunuz şeklinde oluşuyor ve anketin şıkları evet ve hayır seçeneklerine sahip.

Hafta boyunca Türk Nikon anasayfada ve sağ panelde yer alacak olan anketimiz için oylarınızı ve eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın