Anket : Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?

Türk Nikon haftalık anket serisinde bu hafta fotoğraflarınızı çekerken nereden baktığınızla ilgili bir soru soracağız. Vizör’e bakarak mı yoksa kullandığınız kameranın arkasında bulunan LCD ekrana bakarak mı fotoğraflarınızı çekiyorsunuz? Ya da biraz optik biraz dijital belirli durumlara göre her ikisini birden mi kullanıyorsunuz?

Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?

Kullandığınız kameraya ve elbette sizin alışkanlıklarınıza göre değişebilen bu durum, muhtemelen DSLR kullanıcıları için ağırlıklı vizör (viewfinder) olacaktır. Benzer bir durum aynı alışkanlığın kompakt kamera kullanıcılarında karşımıza LCD ekran olarak çıkmasını sağlayabilir. Bu yüzden bu haftaki anket sorusu Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz? üç şıkka sahip.

 1. Vizörden bakmayı tercih ederim.
 2. LCD ekranı kullanarak çekim yapıyorum.
 3. İkisini birden ara ara kullanırım.

Basit bir şekilde “Vizör“, “LCD ekran” ya da “İkisi birden” seçimlerinden birisini seçerek katılabileceğiniz anketimiz hafta boyunca Türk Nikon anasayfada ve sağ panelde yer alacaktır. Oylarınızı ve eklemek istedikleriniz varsa yorumlarınızı bekliyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

8 comments on “Anket : Vizör mü? LCD Ekran mı? Hangisini Daha Sık Kullanıyorsunuz?

 1. Avatar for Alper Orus

  Recep Ergin

  Elbette vizör.

 2. Tabiki her zaman için vizör tercihimdir, fakat bazı durumlarda topluluk gibi fotohaber anlamında çekecegim şahısı göremiyorsam LCD tercihim oluyor…

 3. Avatar for Alper Orus

  Ibrahim Cmrdık

  kesinlikle daima vizör.

 4. Avatar for Alper Orus

  Hilmi ŞAHİN

  Sıklıkla vizör kullanıyorum. Çok nadir olarakta LCD kullanıyorum.

 5. Benim nalet L310’da vizör bile yok. Nasıl yapıyım.

 6. Avatar for Alper Orus

  Ömer Can Yücesoy

  D5100 Kullanıcısıyım LCD ekranı Live View Çekimlerinde daima kullanırım ama Vizör Lcd fark etmez sonuçta Nikon kalite ve fark ortada

 7. Avatar for Alper Orus

  Osman EROĞLU

  İkisini birden ara ara kullanırım. Ancak tercihim hep vizör’den yana.

 8. Avatar for Alper Orus

  turan aktaş

  bence vizör olmalı

Cevap Yazın