En Çok Hangi Tür Fotoğraf Çekmekten Hoşlanırsınız?

Türk Nikon üzerinde sağ tarafta görebileceğiniz ve haftada bir kere oylarınızla katkıda bulunabileceğiniz bir anketimiz yer alıyor. Türk Nikon Haftalık Anketleri serisinde 2. haftayı tamamlarken geçen hafta sorduğumuz en çok hangi tür fotoğraf çekmekten hoşlanırsınız anketi de böylelikle tamamlanmış oldu.

Manzara, Portre (İnsan), Makro, Gece Çekimi (Uzun Pozlama), Sokak (Candid), Spor (Aksiyon), Natürmort (Still Life) ve Diğer seçeneklerini içeren sorular sorduğumuz en çok hangi tür fotoğraf çekmekten hoşlanırsınız anketinde isterseniz iki farklı şıkkı seçerek ankete çoklu katılım gerçekleştirebiliyordunuz. Şimdi  en çok hangi tür fotoğraf çekmekten hoşlanırsınız anketinin sonuçlarına ve detaylarına bakalım.

En Çok Hangi Tür Fotoğraf Çekmekten Hoşlanırsınız?

  1. Makro
  2. Manzara (Doğa)
  3. Portre (İnsan)
  4. Sokak (Candid)
  5. Natürmort (Still Life)
  6. Spor (Aksiyon)
  7. Gece Çekimi (Uzun Pozlama)
  8. Diğer

Hafta boyunca Türk Nikon anasayfa üzerinde açık olan ankete katılım oranı ve en çok hangi tür fotoğraf çekmekten hoşlanırsınız sorusunun cevaplarına dair detayları ise hem size hem kendimize bilgi olması açısından aşağıda grafik olarak sunuyoruz.

Kısaca toparlamak gerekirse anketimize oy kullanan toplam 212 kişiden 70‘i ben en çok manzara ve doğa fotoğrafı çekmeyi seviyorum demiş. 52 kişi insana dair Portre çekimlerden hoşlanırken, Makro fotoğraf çekmeyi seven 34 kişi ve gece uzun pozlama yapmayı seven 24 kişi ilgili kategorilere oylarını kullanmışlar. Sokak (candid) fotoğrafları çekmeyi seven 18 kişiye ek olarak still life olarak ifade edilen natürmort şekilde çekimleri sevdiğini belirten 5 kişi olmuş. Bir diğer 5 kişi de sunmuş olduğumuz şıklardan farklı çekimlerden hoşlandıklarını ifade etmişler.

En Çok Hangi Tür Fotoğraf Çekmekten Hoşlanırsınız? Oylar
Manzara (Doğa) 70
Portre (İnsan) 52
Makro 34
Gece Çekimi (Uzun Pozlama) 24
Sokak (Candid) 18
Spor (Aksiyon) 5
Natürmort (Still Life) 5
Diğer 4
Toplam 212

Her hafta farklı bir soruyla sizlerin karşısına çıkacak Türk Nikon Haftalık Anketi’nin sizlerin katkılarıyla fotoğraf dünyasında farklı bir arşiv oluşturacağını düşünüyoruz. Oylarınız için teşekkür ediyoruz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın