Gün Batımı ve Manzara Fotoğraflarına 10 Güzel Örnek

Gün batımı, güneşin çekilmeye başladığı ve ufuk çizgisinde kaybolmaya başlaması ve sonrasını ifade eden, günün sonunda akşam saatlerine geçmeden önceki zaman dilimidir. Gün batımı fotoğraflarının önemi ve insanı dinlendiren özelliklerinin olmasının başında; güneşin batmaya yüz tuttuğu andan, ufuk çizgisinde kaybolduğu an ve sonrasına kadar atmosferde bıraktığı renk ahenginin turuncu, kırmızı, sarı gibi pastel tonları fazlasıyla içermesi ve benzersiz bir görünüm sunmasını söyleyebiliriz.

Gün batımı fotoğraflarının özellikle manzara fotoğrafları içerisindeki önemi, dünyanın birçok farklı noktasında güneşin denize ya da binalara göre farklı şekilde batmasını gösterebiliriz. Gün batımı fotoğrafları bu yüzden hem amatör hem de profesyonel fotoğrafçılar için en popüler fotoğraf kompozisyon konusu olmaya devam etmektedir. Özellikle ilkbaharın başladığı bu günlerde önümüzdeki hafta saatlerin bir saat ileri alınmasıyla Nisan Ayı’nda başlayan daha uzun gündüz saatleri, hem gün batımını hem de geceye geçmeden önceki zaman dilimini ifade eden mavi saati (blue hour) daha fazla yaşamamıza imkan verecek. Ayrıca bkz. Nikon İle Çekilmiş 10 İlkbahar Fotoğrafı

İşte bu yüzden sizlere ilham vereceğini düşündüğümüz gün batımı ve manzara fotoğraflarına 10 güzel örneği aşağıda beğeninize sunuyoruz. Fotoğrafların büyük haline ulaşmak için üstüne tıklamanız yeterli olacaktır.

Gün Batımı ve Manzara Fotoğraflarına 10 Güzel Örnek

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın