Neutral Density (ND) Filtre ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf

Türkçesi doğal yoğunluk filtresi olarak çevirilen Neutral Density yani ND Filtrelerin ne olduğuna ve bir fotoğraf ekipmanı olarak ND filtrelerin hangi alanlarda kullanıldığına, Doğal Yoğunluk Filtresi – ND (Neutral Density) Filtre Nedir? Ne İşe Yarar? yazısında ayrıntılı bir şekilde değinmiştik.

ND (Neutral Density) filtreler gri ve siyah cama sahip olup pozlamayı düşüren bir etkiye sahiptirler. Işığın doğal bir şekilde azalması ve yüksek F değerlerinde diyaframı kısarak çekimler yapabilmenizi sağlayan bu filtreler sayesinde gündüz uzun pozlama yapabilme imkanı doğmaktadır. Tabii buna bağlı olarak farklı ND filtrelerin kullanım amacı çeşitlilik göstererek farklı fotoğraf çekim teknikleri de doğal olarak oluşmuştur.

Aşağıda sizler için Flickr üzerinde çok fazla beğeni toplayan ve farklı şekilde ND filtre kullanımlarına örnek teşkil edecek 10 fotoğrafı toparlamaya çalıştık. İşte (ND) Filtre ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf!

Neutral Density (ND) Filtre ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf

Hot & Cold

Dry Creek just below the Falls

Moonset – Cannon Beach, OR.

Explore #1, thanks!

Hernia in the Heavens

Fantasy

hold up… hold on… don’t be scared

eiffel long exposure

Dangerous game…

Into The Light

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın