Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro Lens ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf

Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro Lens 2011 yılının yaz aylarında Nikon tarafından duyurulmuş makro çekim özelliğine sahip bir prime objektiftir. Nikon 40mm f/2.8 AF-S DX lens DX format gövdeler ile uyumlu şekilde yakın çekimler, portre çekimler ve özellikle Nikon’un micro olarak isimlendirdiği makro çekim özellikleri sayesinde enfes makro çekimler yapabileceğiniz bir lenstir.

Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro lens henüz ülkemizde çok yaygın olmasa da Nikon’un bu yeni sayılabilecek Micro lensini özellikle Amazon.Com üzerinden 279 usd gibi bir fiyata temin etmek mümkün. Hem prime lens hem de makro lens ihtiyacınızı DX format bir gövde için rahatlıkla karşılayan Nikon’un 40mm odak mesafesinde ürettiği ilk objektifinden çıkan fotoğraflara beraber bakalım istedik.

Fotoğraf çekmeye yeni başladıysanız size referans olması açısından aşağıda Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro lens ile çekilmiş en iyi 10 fotoğrafı toparlamaya çalıştık. Özellikle ilkbaharın başladığı bu günlerde güzel fotoğraflar çekmek ve çiçekten böceğe doğanın size sunduklarına yakın makro fotoğraflar istiyorsanız sizi oldukça mutlu edecek bir objektif olan 40mm f/2.8 AF-S lensinizi çıkarmanızın şimdi tam zamanı diyebiliriz.

Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro Lens ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

Bir yorum var“Nikon 40mm f/2.8G AF-S DX Micro Lens ile Çekilmiş En İyi 10 Fotoğraf

  1. Hepsi süper; ama bazılarında “unavailable” yazıyor?

Cevap Yazın