Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED Lens Test Sonuçları

Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED lens test sonuçları DxOMark tarafından yayınlandı. Yeni telefoto prime lens inceleme sonuçlarına göre 43 puan aldı ve veritabanında yer alan en iyi Nikon lens olmayı başardı. 

Tam kare gövdelere yönelik olarak tasarlanan ve Nano Kristal kaplamaya sahip lens, Nikon D810 kullanılarak test edilmiş. 

DxOMark sonuçlarına göre lensin mükemmel keskinlik değerleri verdiğini söyleyebiliriz. Hatta yenilemesi olarak duyurulduğu AF DC-Nikkor 105mm F2D ve AF-S VR Micro Nikkor 105mm F2.8G IF ED modellerden daha iyi seviyelerde keskinlik sunuyor. Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED lens test sonuçları için detaylara yazının devamında bakabilirsiniz. 

Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED lens test sonuçları

Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED Lens Test Sonuçları Yayınlandı

Portre çekimleri ve profesyonel moda fotoğrafçıları için sunulan lens şu an için piyasadaki f/1.4 maksimum diyaframlı tek 105mm otomatik netleme model elektromanyetik diyafram mekanizması ile gelmektedir. Bu sayede yüksek hızda arka arkaya çekim sırasında bile son derece sabit bir otomatik pozlama kontrolü sağlar.

Aşağıda Nikon lensler açısından sıralamayı bulabilirsiniz. 

105mm odak uzaklığına sahip objektif, 1 m en kısa netleme mesafesi sayesinde, çerçevenin tamamını doldurduğu için kesilmesine gerek kalmayan portre çekimleri yapılabiliyor. Nikon’un SWM (Sessiz Dalga Motoru) özelliği sayesinde otomatik netleme yumuşak, alçak sesli ve hızlıdır.

Sabit odak mesafesine sahip Nikon AF-S NIKKOR 105mm F/1.4E ED lens test sonuçları için daha fazla detaya DxOMark sitesinden bakılabilir. Objektifin kullandığı ekstra düşük dağılımlı (ED) cam elemanı ile eksenel renk sapmasını en aza indirir. Böylelikle daha net ve mükemmel kalitede fotoğraflar elde edersiniz. 

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın