Nikon D4 Çıkış Tarihi Yaklaşıyor

Nikon’un 2012 takviminde yer alan ve Nikon D800 modelinin yanısıra merakla beklenen bir diğer dijital SLR modeli olan Nikon D4 çıkış tarihi hakkında bilgiler netleşmeye başlıyor. Nikon D4 özellikleri yazısında depolama birimi olarak XQD hafıza kartı yuvasının olduğunu, ISO değerlerini ve beklenen diğer otomatik netleme, video kayıt gibi özelliklere değinmiştik.

Nikon D4 için Ocak 2012 tarihinin söylenmesi öncelikli olarak Las Vegas’ta düzenlenecek PMA gösterisi öncesi yani 10-13 Ocak 2012′den önce gibi düşünülüyor demiştik. Gövde görünümü olarak Nikon D4’ün Nikon’un D3S modeline benzeyeceği ve bu yeni dijital SLR fotoğraf makinesi modelinin 2012 Ocak ayı bitmeden dağıtımına başlanacağı düşünülüyor.

Nikon D4 çıkış tarihinin Ocak 2012 ve raflarda yerini almasının en geç 2012 Ocak ayı sonu beklenmesinin en önemli sebeplerinden birisi ise Mart 2012’de çıkması beklenen rakip Canon 1DX modelinden önce Nikon’un bu yeni Dslr modelini bir an önce piyasaya sürmek istemesi gösteriliyor.

Her sene olduğu gibi gözüken o ki 2012 ilk çeyreğinde Nikon’un D4 modeli ile tanışma imkanımız olacak.

Türk Nikon üzerinde Nikon D800 ve D4 Haberleri

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın