Nikon D800 95:81Canon 5D Mark III

Meşhur test ve karşılaştırma sitesi DxOMark, Canon EOS 5D Mark III ve Nikon D800 ile ilgili kendi test sonuçlarını yayınladı. Yaptığı bu karşılaştırma testinde Nikon D800 düşük ışıktaki ISO yetenekleri de dahil olmak üzere, tüm kategorilerde birinci olmayı başardı.

Hatırlarsanız daha önceki yazılarımızda, Nikon D800 dünyanın en iyi sensöre sahip olduğunu yazmıştık. Ayrıca kendi Nikon D800 vs Canon 5D Mark III Karşılaştırması yazımızıda okunmanızı tavsiye ederiz.

DxOMark bu testlerinin sonucunda, Canon 1Ds Mark III için bir puan (80 puan) ekleyerek, genel listesinde(Tüm Fotoğraf Makinaları) selefi, Canon EOS 5D Mark II`nin (79 puan) bir puan önüne geçmesine sebep oldu. Aynı listede iki puan fazlası ile Canon EOS 5D Mark III(81 puan) 10. sırada yer aldı.

Yapılan testlerde Canon duyarlılık açısından Nikon ile aynı performansı elde etmiş olsa da, maalesef Canon dinamik aralık açısından rakiplerinin gerisinde kalmaya devam etmekte.

Aşağıda Nikon D800 ve Canon 5D Mark III ile ilgili test sonuç grafiklerini inceleyebilirsiniz.

2002 yılından bugüne kadar Canon fotoğraf makinelerinin DxOMark puanlarını aşağıdaki tabloda ayrıntılı bir şekilde inceleyebilirsiniz.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

Görüşler

5 comments on “Nikon D800 95:81Canon 5D Mark III

  1. Makine başarılı ama sensörü üreten sony’nin de hakkını yememek lazım.

Cevap Yazın