Olympus OM-D E-M1 Mark III Aynasız Fotoğraf Makinesi – Özellikleri ve Fiyatı

Olympus OM-D E-M1 Mark III Aynasız Fotoğraf Makinesi üst düzey seçeneklerle sunulan Micro Four Thirds modeldir. Bu yazıda Olympus OM-D E-M1 Mark III özellikleri, fiyatı, çekilmiş örnek fotoğraflar ve tanıtım videolarına ilişkin tüm detayları bulabilirsiniz.

Aynasız fotoğraf makineleri pazarında Micro 4/3rds makineleri ile oldukça etkin olan Olympus, hem kendi ürün yelpazesinde (olympus fotoğraf makineleri) hem de pazarda üst segmente konumlanan OM-D E-M1 III fotoğraf makinesiyle, 20MP sensörlü, 7,5 durağa kadar titreşim azaltma ile gövde içi görüntü sabitleme ve E-M1X ile aynı işlemciye sahip üst düzey bir fotoğraf makinesi sunuyor. E-M1 III, sensörünü hafifçe kaydırarak, kamera elde tutulurken bile 50MP fotoğraflar oluşturabilir. Kameranın sahip olduğu bir başka numara da Canlı ND işlevidir ve aslında bir fiziksel filtreye ihtiyaç duymadan nötr yoğunluk filtresinin etkilerini simüle eder. Sürekli AF ile 18fps’ye kadar ve tek AF ile daha da hızlı seri çekim yapabilen E-M1 III, E-M1X ile tren, araba ve uçak algılama hariç aynı hibrit otofokus sistemini kullanır.

Fotoğraf makinesinin magnezyum alaşımlı gövdesi, IPX1 standartlarına göre hava şartlarına karşı korumalıdır ve güncellenmiş bir toz azaltma sistemine ve 400k döngü değerinde bir panjura sahiptir. 120fps yenileme hızına sahip elektronik vizöre ve tam dönebilir dokunmatik LCD’ye sahiptir. Olympus E-M1 III üzerinde biri UHS-II hızlarını destekleyen iki SD kart yuvası vardır. Kamerayı çalıştırmak veya hareket halindeyken şarj etmek için USB Güç Dağıtımı desteklenmektedir.

Olympus E-M1 Mark III, OM-Log desteği ve HDMI üzerinden 4: 2: 2 çıkış ile DCI ve UHD 4K video çekebilir. Hem mikrofon hem de kulaklık soketlerine sahip, eskisi artık daha yüksek kaliteli ses yakalama (Olympus’un LS-P4 kayıt cihazı ile) ve daha az beyaz gürültü sunuyor.

Olympus OM-D E-M1 Mark III Özellikleri

  • 20.4MP Live MOS Micro Four Thirds Sensor
  • TruePic IX Görüntü İşlemcisi
  • 2.36m Noktalı 0.74x Elektronik Vizör
  • 3.0″ 1.037m Noktalı Değişken Açılı Ekran
  • DCI 4K/24p & UHD 4K/30p Video Kaydı
  • 5 Akslı Sensor-Shift Görüntü Sabitleme
  • ISO 200-25600
  • 121 Nokta Tam Çapraz Otomatik Odaklama
  • Hava koşullarına dayanıklı yapı

20.4MP Live MOS Sensör ve TruePic IX Görüntü İşlemci

ISO 25600’e kadar gelişmiş hassasiyeti, esnek 4kvideo kayıt yetenekleri ile yüksek çözünürlüklü 20.4MP Live MOS sensör ve TruePic IX görüntü işlemcisi eşsiz bir performans sunar. Spor etkinlikleri ve vahşi yaşam fotoğrafları için idealdir. Sessiz elektronik shutter modunda 60 fpsye kadar çekim imkanı sunar.

DCI & UHD 4K Video Kayıt ve OM-Log

Sensör ve işlemci her ikisi de DCI (4096 x 2160) ve UHD (3840 x 2160) 4K videoları destekler. DCI çalışırken, gerçek 24.00 fps kullanılır, IPB sıkıştırması ve 237 Mb/s bit-rate sağlar. UHD 4K is 30 fpsye kadar kayıt imkanı sunar ve 102 Mb/s bit-rate sağlar. Full HD 1080p ve HD 720p kaydı da destekler. Dahili stereo mikrofon ya da 3.5mm harici stereo mikrofon girişiyle ses kaydı yapılabilir ve 3.5mm dahili kulaklık çıkışıyla gelişmiş monitör imkanı sağlar.

Değişken ışık koşullarında fayda sağlaması için OM-Log ayarı kullanılabilir. Bu sayede Post-Prodüksiyon aşamasında LUT doyası ile daha gelişmiş bir renk düzeltme sağlanabilir. Daha geniş renk doğrultma aralığı için harici monitör kaydında HDMI çıkışı üzerinden 4:2:2 8-bit destekler.

121 Noktalı Tam Çapraz Otomatik Odaklama

Hızlı odaklama performansı için 121 adet kontrasta duyarlı tam çapraz netleme noktasına sahiptir. Değişik ışık koşullarında ve konu takibinde maksimum başarım için 121 noktanın hepsi çapraz olarak konumlandırılmıştır. Farklı çekim koşullarında çeşitli odaklama seçenekleri sağlar. 25 nokta kuş ve vahşi yaşam gibi hareketli konular için, 121 nokta geniş açı için, 9 nokta daha küçük ve yakın objeler için. Sürekli otomatik odaklama 5 kademeli olarak ayarlanabilir. Video çekimlerinde kolaylık sağlar. Yüz ve göz öncelikli otomatik odaklama ile çektiğiniz konunun yüzü ve gözleri daime net kalır.

5-Akslı Sensor-Shift Görüntü Sabitleme

Makro çekimler, uzun pozlamalar ve telefoto zoom çekimlerde kameranın sallanmasını minimuma indiren 5 akslı görüntü sabitleme teknolojisine sahiptir.

Olympus OM-D E-M1 Mark III Satış Fiyatı

Olympus OM-D E-M1 Mark III aynasız fotoğraf makinesi gövde olarak 1.800 dolardan satış fiyatına sahip. Türkiye’de bulunan fotoğraf dükkanlarında ise genellikle 12,500 TL fiyat seviyelerinde satışta gözüküyor.

Olympus OM-D E-M1 Mark III Tanıtım Videoları

Olympus OM-D E-M1 Mark III her fotoğraf karesinde çekim için kompakt ve hafif bir sistemde yüksek kaliteli görüntüler yakalayan profesyonel bir aynasız fotoğraf makinesidir.

Değerlendirme

Olympus E-M1 III çok iyi görüntü kalitesine sahiptir ve eğlenceli ve kullanışlı özelliklerle doludur. Ayrıca, 4K video çekimi söz konusu olduğunda da sarsılmaz ve etrafındaki en iyi görüntü sabitlemeden bazılarını sunar. Tüm bunlar son derece iyi yapılmış, rahat, özelleştirilebilir ve çekici bir gövdede sunulur.

Kimler için uygundur: Aksiyon, vahşi yaşam, doğa ve manzara fotoğrafçıları (yüksek çözünürlük modu ile). En iyi görüntü kalitesini arayan Micro Four Thirds severler. Genel olarak küçük bir set isteyen veya seyahat fotoğrafçıları.

Kimler için o kadar iyi değil: En iyi dinamik aralığı ve / veya çözünürlüğü isteyenler. Güvenilir konu takibine ihtiyaç duyanlar.

Skylum'un hepsi bir arada fotoğraf düzenleme programı olan Luminar 4, yeni kullanıcılar için oldukça avantajlı indirimler sağlıyor. Yeni AI özellikleri ve yenilenmiş UI ile birlikte gelen Luminar 4 programını tavsiye ediyoruz.

İlk görüş bildiren siz olun

Cevap Yazın